Air Products Home

News ReleaseDen otevřených dveří v Chemopetrolu

May 30, 2006 Praha, Česká republika

Praha, Květen 2006 — V neděli 28. května 2006 se společnost Air Products zúčastnila dne otevřených dveří, který proběhl v průmyslovém areálu Chemopetrol v Záluží u Litvínova. Cílem bylo prezentovat obyvatelům regionu i ostatním návštěvníkům areál Záluží jako moderní průmyslový komplex s vysokým standardem bezpečnosti práce a svědomitým přístupem k ochraně životního prostředí.

Air Products má v areálu chemičky velkokapacitní zařízení na dělení vzduchu, zkapalňovač plynů a podpůrná zařízení.

Akce se dále zúčastnily společnosti Česká rafinérská, Kaučuk Kralupy, Unipetrol Doprava, Eurosupport Manufakturing Czechia a OKMP Group.

Den otevřených dveří se uskutečnil v rámci Roku chemie, jehož cílem je popularizace odvětví a zdůraznění jeho významu pro regionální rozvoj a zaměstnanost. Rok chemie je pořádán Okresní hospodářskou komorou Most.

Prohlídku areálu zajišťovaly autobusy s průvodcem, které v pravidelných intervalech objely vytyčenou trasu.

Na několika stanovištích byla připravena zastávka s výkladem, například u zařízení na dělení vzduchu a zkapalňování plynů (ASU – Air Separation Unit) společnosti Air Products. Návštěvníci se zde seznámili nejen s moderní technikou, ale i s přísnými bezpečnostními předpisy odpovídajícími nejvyšším světovým standardům.

Součástí akce byl také doprovodný program. Společnost Air Products připravila pro návštěvníky ukázky použití kapalného dusíku a plnění balónků heliem.

Connect with us on:

|

Contact Information

An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close