Air Products Home

News ReleasePísecký most pod sněhem

May 01, 2007 Czech Republic

Květen 2007 — V pátek 18. května 2007 proběhlo v Písku vyhlášení ankety o nejlepšího lyžaře Král bílé stopy, spojené se slavnostním ukončením sportovní kariéry Kateřiny Neumannové. Její poslední „trasa“ vedla přes celou délku nejstaršího mostu v Čechách, kde byla vytvořena 120 metrů dlouhá běžecká stopa.

Most byl zasněžen technickým sněhem (obchodní značka PolarSnow), jehož výrobu zajišťovaly společnosti Polar Technologies International a Air Products, které tento produkt společně vyvinuly. Patentovaná technologie výroby sněhu PolarSnow spočívá v „imitaci přírody“ – sníh je vyroben pouze za použití vody, stlačeného vzduchu a vysoce chladného kapalného dusíku (-196°C), neo bsahuje tedy žádné chemikálie. V tom spočívá jeho hlavní přednost, neboť nabízí všechny vlastnosti pravého sněhu. Mezi jeho další výhody patří zejména rychlost výroby (50m³/h) a jeho stabilita v čase – i v případě vysokých teplot vydrží minimálně 24hodin.

PolarSnow tak může být vyroben kdykoli a na jakémkoli místě, ať v saharském vedru nebo mírně vlhkém prostředí pražského parku. Může být produkován ve velkém objemu a v jakékoli požadované kvalitě: od dokonalého „prašanu“ na lyžování a snowboarding až po zledovatělou „břečku“ vhodnou k testování pneumatik. Je ideální pro první zasněžování lyžařských hal, skokanských můstků a různých typů sáňkařských ramp, vytváření zimních kulis pro filmové produkce nebo reklamní akce apod.

Mezinárodní společnost Air Products and Chemicals Inc. byla založena v roce 1940 a patří mezi přední světové výrobce a dodavatele technických plynů a chemikálií. V současné době působí ve více než 30 zemích a zaměstnává více než 20 000 pracovníků. Její roční obrat dosáhl v roce 2006 téměř 9 miliard dolarů. Svou činnost v České a Slovenské republice zahájila společnost Air Products v roce 1991. Mezníkem její úspěšné expanze na místní trhy se stal projekt realizovaný pro společnost Chemopetrol, a.s. v Litvínově – vybudování moderního zařízení na dělení vzduchu, které je dimenzováno na produkci stovek tun vysoce čistého kapalného kyslíku, dusíku a argonu. Hlavní oblastí působnosti firmy jsou dodávky technických plynů pro různá průmyslová odvětví.

Polar Technologies International je mezinárodní firma, která je držitelem patentu PolarSnow. Má dlouholeté zkušenosti s výrobou umělého sněhu. Každý rok se podílí na úspěchu desítek akcí, např. Nokia FIS WorldCup v Turíně a Curichu, Optimus Urban Ski Open v Portugalsku… Za dobu své působnosti společnost vyrobila více než 34 000 tun sněhu.

Referenční listina běžeckých tratí s uměle vytvořeným sněhem PolarSnow:

  • STADTFEST 555 JAHRE - ALTENBERG (Německo 2006) 100 x 4m
  • USEDOM TOURNEE: BIATHLON - AHLBECK (Německo 2004) 100 x 4m
  • VELTINS BIATHLON WTC - GELSENKIRCHEN (Německo 2003) 1200 x 5m
  • NOËL DES ALPS – ANNECY (Francie 2003) 650 x 4m
  • EXPOGAMES – YVERDON LES BAINS (Švýcarsko 2002) 150 x 3m
  • SNOW SWING – VLAARDINGEN (Nizozemí 1999) 200 x 4m
  • K.O. SPRINT WORLD CUP – MILAN (Itálie 1998) 650 x 6m
  • KAPS SNOW DAYS – SOLMS (Germany 1997) 200 x 1.5m track

 

Connect with us on:

|

Contact Information

An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close