Air Products Home

News ReleasePísecký most pod sněhem

May 01, 2007 Czech Republic

Květen 2007 — V pátek 18. května 2007 proběhlo v Písku vyhlášení ankety o nejlepšího lyžaře Král bílé stopy, spojené se slavnostním ukončením sportovní kariéry Kateřiny Neumannové. Její poslední „trasa“ vedla přes celou délku nejstaršího mostu v Čechách, kde byla vytvořena 120 metrů dlouhá běžecká stopa.

Most byl zasněžen technickým sněhem (obchodní značka PolarSnow), jehož výrobu zajišťovaly společnosti Polar Technologies International a Air Products, které tento produkt společně vyvinuly. Patentovaná technologie výroby sněhu PolarSnow spočívá v „imitaci přírody“ – sníh je vyroben pouze za použití vody, stlačeného vzduchu a vysoce chladného kapalného dusíku (-196°C), neo bsahuje tedy žádné chemikálie. V tom spočívá jeho hlavní přednost, neboť nabízí všechny vlastnosti pravého sněhu. Mezi jeho další výhody patří zejména rychlost výroby (50m³/h) a jeho stabilita v čase – i v případě vysokých teplot vydrží minimálně 24hodin.

PolarSnow tak může být vyroben kdykoli a na jakémkoli místě, ať v saharském vedru nebo mírně vlhkém prostředí pražského parku. Může být produkován ve velkém objemu a v jakékoli požadované kvalitě: od dokonalého „prašanu“ na lyžování a snowboarding až po zledovatělou „břečku“ vhodnou k testování pneumatik. Je ideální pro první zasněžování lyžařských hal, skokanských můstků a různých typů sáňkařských ramp, vytváření zimních kulis pro filmové produkce nebo reklamní akce apod.

Mezinárodní společnost Air Products and Chemicals Inc. byla založena v roce 1940 a patří mezi přední světové výrobce a dodavatele technických plynů a chemikálií. V současné době působí ve více než 30 zemích a zaměstnává více než 20 000 pracovníků. Její roční obrat dosáhl v roce 2006 téměř 9 miliard dolarů. Svou činnost v České a Slovenské republice zahájila společnost Air Products v roce 1991. Mezníkem její úspěšné expanze na místní trhy se stal projekt realizovaný pro společnost Chemopetrol, a.s. v Litvínově – vybudování moderního zařízení na dělení vzduchu, které je dimenzováno na produkci stovek tun vysoce čistého kapalného kyslíku, dusíku a argonu. Hlavní oblastí působnosti firmy jsou dodávky technických plynů pro různá průmyslová odvětví.

Polar Technologies International je mezinárodní firma, která je držitelem patentu PolarSnow. Má dlouholeté zkušenosti s výrobou umělého sněhu. Každý rok se podílí na úspěchu desítek akcí, např. Nokia FIS WorldCup v Turíně a Curichu, Optimus Urban Ski Open v Portugalsku… Za dobu své působnosti společnost vyrobila více než 34 000 tun sněhu.

Referenční listina běžeckých tratí s uměle vytvořeným sněhem PolarSnow:

  • STADTFEST 555 JAHRE - ALTENBERG (Německo 2006) 100 x 4m
  • USEDOM TOURNEE: BIATHLON - AHLBECK (Německo 2004) 100 x 4m
  • VELTINS BIATHLON WTC - GELSENKIRCHEN (Německo 2003) 1200 x 5m
  • NOËL DES ALPS – ANNECY (Francie 2003) 650 x 4m
  • EXPOGAMES – YVERDON LES BAINS (Švýcarsko 2002) 150 x 3m
  • SNOW SWING – VLAARDINGEN (Nizozemí 1999) 200 x 4m
  • K.O. SPRINT WORLD CUP – MILAN (Itálie 1998) 650 x 6m
  • KAPS SNOW DAYS – SOLMS (Germany 1997) 200 x 1.5m track

 

Connect with us on:

|

Contact Us

Online Contact Form

Contact Information

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close