Air Products Home

News ReleaseNové tlakové lahve pro český trh

September 26, 2007 Praha, Czech Republic

Společnost Air Products, největší světový dodavatel chemikálií, průmyslových a vysoce čistých plynů a souvisejícího technologického vybavení , uvedla při příležitosti výstavy LABOREXPO 2007 na český trh novou tlakovou lahev na vysoce čisté plyny o objemu 10 litrů s patentovanou technologií BIP.

Nová lahev bude plněna vysoce čistým argonem, dusíkem a heliem a je určena především pro mobilní laboratoře provádějící analytická měření, jako je například chromatografie nebo měření čistoty ovzduší. Díky své nízké váze a snadnému použití je vhodná také do prostorově stísněných podmínek nebo pro aplikace s menší spotřebou plynu.

Podle Garyho Yatese, produktového manažera pro Evropu společnosti Air Products, využívá desetilitrová lahev unikátní patentovanou technologii firmy Air Products s označením BIP (built-in purifier) zajišťující vysokou čistotu skladovaného plynu po dlouhé časové období. „Lahev má zabudované dočišťovače, takže není nutné používat externí, a je vybavena automatickým ventilem zabraňujícím zpětnému průniku nečistot do lahve. Lahve s technologií BIP vykazují nejnižší dostupnou úroveň nečistot, konkrétně u kyslíku méně než 10 ppb a u vlhkosti méně než 20 ppb, což je zásadní pro analytická měření jak v laboratořích, tak v průmyslu,“ řekl Gary Yates.

Technologie BIP získala v roce 2004 prestižní cenu Queen´s Award udělovanou ve Velké Británii za vynikající inovace a jejich komerční úspěch.

Lahve s technologií BIP, včetně nové desetilitrové, patří do produktové řady technických plynů Experis, které jsou využívány v chemickém, petrochemickém, farmaceutickém průmyslu a v ochraně životního prostředí. Vykazují nejnižší dostupné hladiny nečistot a jsou využívány především tam, kde je potřebná vysoká přesnost měření udržitelná po dlouhá časová období.

Společnost Air Products (NYSE: ADP) dodává svým zákazníkům z oblasti technologií, průmyslu, energetiky a zdravotnictví širokou paletu výrobků a služeb, především technické plyny, procesní a speciální plyny, chemikálie a související technologická zařízení. Byla založena v roce 1940 a za dobu svého působení dosáhla vedoucí pozice zejména v oblasti polovodičů, rafinace vodíku, zdravotnických služeb, zkapalňování zemního plynu či moderních nátěrů a adhesiv. Společnost je ceněna pro svůj inovační přístup, provozní spolehlivost a vysoké bezpečnostní a ekologické standardy. Air Products má roční obrat 10 miliard USD a pobočky s více než 22.000 zaměstnanci ve více než 40 zemích světa.

Na českém trhu působí společnost Air Products 15 let. Společnost provozuje velkokapacitní zařízení na výrobu technických plynů v areálu společnosti Unipetrol RPA (dříve Chemopetrol Litvínov), které denně vyprodukuje tisíce tun kyslíku, dusíku, vzduchu a argonu. Jako první uvedla společnost na trh technických plynů ČR lahve plněné pod tlakem 300 barů (30 Mpa), představila tzv. on-site zařízení na výrobu plynů v místě spotřeby a prosadila používání dusíku v pivovarnictví. Nejvýznamnější zákazníci společnosti Air Products jsou z oboru strojírenství (svařování a tepelné dělení kovů), metalurgie (tavení a tepelné zpracování kovů), sklářského a petrochemického průmyslu, gumárenství, potravinářství, výroby a distribuce nápojů, zdravotnictví, analytických laboratoří a elektronického průmyslu. O brat společnosti Air Products v České a Slovenské republice (obě země tvoří společnou obchodní jednotku) dosáhl v loňském roce 1,5 miliardy CZK. Více informací je k dispozici na internetové adrese: www.airproducts.cz.  

Pro více informací kontaktujte:
Richard Štrégl, 602 203 236
Informační linka: 800 100 700
infocz@airproducts.com  

Connect with us on:

|
An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close