Air Products Home

News ReleaseNové tlakové lahve pro český trh

September 26, 2007 Praha, Czech Republic

Společnost Air Products, největší světový dodavatel chemikálií, průmyslových a vysoce čistých plynů a souvisejícího technologického vybavení , uvedla při příležitosti výstavy LABOREXPO 2007 na český trh novou tlakovou lahev na vysoce čisté plyny o objemu 10 litrů s patentovanou technologií BIP.

Nová lahev bude plněna vysoce čistým argonem, dusíkem a heliem a je určena především pro mobilní laboratoře provádějící analytická měření, jako je například chromatografie nebo měření čistoty ovzduší. Díky své nízké váze a snadnému použití je vhodná také do prostorově stísněných podmínek nebo pro aplikace s menší spotřebou plynu.

Podle Garyho Yatese, produktového manažera pro Evropu společnosti Air Products, využívá desetilitrová lahev unikátní patentovanou technologii firmy Air Products s označením BIP (built-in purifier) zajišťující vysokou čistotu skladovaného plynu po dlouhé časové období. „Lahev má zabudované dočišťovače, takže není nutné používat externí, a je vybavena automatickým ventilem zabraňujícím zpětnému průniku nečistot do lahve. Lahve s technologií BIP vykazují nejnižší dostupnou úroveň nečistot, konkrétně u kyslíku méně než 10 ppb a u vlhkosti méně než 20 ppb, což je zásadní pro analytická měření jak v laboratořích, tak v průmyslu,“ řekl Gary Yates.

Technologie BIP získala v roce 2004 prestižní cenu Queen´s Award udělovanou ve Velké Británii za vynikající inovace a jejich komerční úspěch.

Lahve s technologií BIP, včetně nové desetilitrové, patří do produktové řady technických plynů Experis, které jsou využívány v chemickém, petrochemickém, farmaceutickém průmyslu a v ochraně životního prostředí. Vykazují nejnižší dostupné hladiny nečistot a jsou využívány především tam, kde je potřebná vysoká přesnost měření udržitelná po dlouhá časová období.

Společnost Air Products (NYSE: ADP) dodává svým zákazníkům z oblasti technologií, průmyslu, energetiky a zdravotnictví širokou paletu výrobků a služeb, především technické plyny, procesní a speciální plyny, chemikálie a související technologická zařízení. Byla založena v roce 1940 a za dobu svého působení dosáhla vedoucí pozice zejména v oblasti polovodičů, rafinace vodíku, zdravotnických služeb, zkapalňování zemního plynu či moderních nátěrů a adhesiv. Společnost je ceněna pro svůj inovační přístup, provozní spolehlivost a vysoké bezpečnostní a ekologické standardy. Air Products má roční obrat 10 miliard USD a pobočky s více než 22.000 zaměstnanci ve více než 40 zemích světa.

Na českém trhu působí společnost Air Products 15 let. Společnost provozuje velkokapacitní zařízení na výrobu technických plynů v areálu společnosti Unipetrol RPA (dříve Chemopetrol Litvínov), které denně vyprodukuje tisíce tun kyslíku, dusíku, vzduchu a argonu. Jako první uvedla společnost na trh technických plynů ČR lahve plněné pod tlakem 300 barů (30 Mpa), představila tzv. on-site zařízení na výrobu plynů v místě spotřeby a prosadila používání dusíku v pivovarnictví. Nejvýznamnější zákazníci společnosti Air Products jsou z oboru strojírenství (svařování a tepelné dělení kovů), metalurgie (tavení a tepelné zpracování kovů), sklářského a petrochemického průmyslu, gumárenství, potravinářství, výroby a distribuce nápojů, zdravotnictví, analytických laboratoří a elektronického průmyslu. O brat společnosti Air Products v České a Slovenské republice (obě země tvoří společnou obchodní jednotku) dosáhl v loňském roce 1,5 miliardy CZK. Více informací je k dispozici na internetové adrese: www.airproducts.cz.  

Pro více informací kontaktujte:
Richard Štrégl, 602 203 236
Informační linka: 800 100 700
infocz@airproducts.com  

Connect with us on:

|
X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close