Air Products Home

News ReleaseAir Products buduje nową wytwórnię wodoru na Słowacji

November 23, 2007 Poland

Firma Air Products podała dziś informację o swojej kolejnej inwestycji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Nowa fabryka czystego wodoru zostanie uruchomiona w marcu 2008 r. w miejscowości Novaky na Słowacji i będzie zaopatrywać odbiorców ze: Słowacji, Czech, Polski i Węgier.

„Wytwórnia w Novaky umocni naszą, silną już dzięki fabryce w Litvinowie w Czechach, pozycję w regionie. Uruchomienie jej pozwoli na zwiększenie dostaw wodoru na tym tak ważnym dla nas rynku.” – powiedział Graham Rhodes, wiceprezes działu Liquid Bulk and Generated Gases na Europę.

„Podjęcie decyzji o kolejnych inwestycjach zwiększających wydajność produkcji tlenu i azotu w fabryce w Kędzierzynie w Polsce oraz o budowie fabryki na Słowacji, po raz kolejny potwierdza jak szczególny jest to dla nas rynek i jak ważnym jest nasze zaangażowanie w Europie Środkowo-Wschodniej. Fabryka w Novaky na Słowacji umożliwi obsługę lokalnych klientów w kluczowych gałęziach przemysłu, takich jak przemysł szklarski, metalowy i spożywczy” – dodaje Graham Rhodes.

Wodór w fabryce będzie produkowany z pochodzącej z Novackich Zakładów Chemicznych S.A. (Novácke Chemické Závody – NCHZ) pary wodorowej, będącej produktem ubocznym produkcji chloru.

O firmie Air Products

Firma Air Products (notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych NYSE pod nazwą APD) obsługuje klientów w sektorach: energetycznym, technologicznym i ochrony zdrowia na całym świecie, oferując gazy atmosferyczne, techniczne i specjalne, materiały produkcyjne oraz dodatkowo wyposażenie i usługi. Założona w 1940 r. osiągnęła wiodącą pozycję w kluczowych, rozwijających się branżach materiałów półprzewodnikowych, rafinacji wodoru, skraplania gazu ziemnego, zaawansowanych powłok i klejów oraz domowej opieki zdrowotnej.
Firma znana jest z innowacyjnej kultury, doskonałego funkcjonowania i swojego zaangażowania w działania na rzecz bezpieczeństwa i środowiska. Działa w ponad 40 krajach, zatrudnia 22 000 pracowników na całym świecie a jej roczny przychód wynosi 10 mld USD.

Więcej informacji na stronie internetowej www.airproducts.com.  

Connect with us on:

|

Contact Information

An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close