Air Products Home

News ReleaseAir Products buduje nową wytwórnię wodoru na Słowacji

November 23, 2007 Poland

Firma Air Products podała dziś informację o swojej kolejnej inwestycji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Nowa fabryka czystego wodoru zostanie uruchomiona w marcu 2008 r. w miejscowości Novaky na Słowacji i będzie zaopatrywać odbiorców ze: Słowacji, Czech, Polski i Węgier.

„Wytwórnia w Novaky umocni naszą, silną już dzięki fabryce w Litvinowie w Czechach, pozycję w regionie. Uruchomienie jej pozwoli na zwiększenie dostaw wodoru na tym tak ważnym dla nas rynku.” – powiedział Graham Rhodes, wiceprezes działu Liquid Bulk and Generated Gases na Europę.

„Podjęcie decyzji o kolejnych inwestycjach zwiększających wydajność produkcji tlenu i azotu w fabryce w Kędzierzynie w Polsce oraz o budowie fabryki na Słowacji, po raz kolejny potwierdza jak szczególny jest to dla nas rynek i jak ważnym jest nasze zaangażowanie w Europie Środkowo-Wschodniej. Fabryka w Novaky na Słowacji umożliwi obsługę lokalnych klientów w kluczowych gałęziach przemysłu, takich jak przemysł szklarski, metalowy i spożywczy” – dodaje Graham Rhodes.

Wodór w fabryce będzie produkowany z pochodzącej z Novackich Zakładów Chemicznych S.A. (Novácke Chemické Závody – NCHZ) pary wodorowej, będącej produktem ubocznym produkcji chloru.

O firmie Air Products

Firma Air Products (notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych NYSE pod nazwą APD) obsługuje klientów w sektorach: energetycznym, technologicznym i ochrony zdrowia na całym świecie, oferując gazy atmosferyczne, techniczne i specjalne, materiały produkcyjne oraz dodatkowo wyposażenie i usługi. Założona w 1940 r. osiągnęła wiodącą pozycję w kluczowych, rozwijających się branżach materiałów półprzewodnikowych, rafinacji wodoru, skraplania gazu ziemnego, zaawansowanych powłok i klejów oraz domowej opieki zdrowotnej.
Firma znana jest z innowacyjnej kultury, doskonałego funkcjonowania i swojego zaangażowania w działania na rzecz bezpieczeństwa i środowiska. Działa w ponad 40 krajach, zatrudnia 22 000 pracowników na całym świecie a jej roczny przychód wynosi 10 mld USD.

Więcej informacji na stronie internetowej www.airproducts.com.  

Connect with us on:

|

Contact Us

Online Contact Form

Contact Information

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close