Air Products Home

News ReleaseAir Products zamroził skocznię narciarską w Zakopanem

January 24, 2008 Zakopane

Firma Air Products kolejny raz wesprze organizatorów Pucharu Świata w skokach narciarskich, który rozpocznie się w Zakopanem w piątek, 25 stycznia br. Podobnie jak przed rokiem, w przypadku dodatniej temperatury powietrza, która mogłaby uniemożliwić organizację konkursu skoków, pracownicy Air Products będą przygotowani by zamrozić rozbieg Wielkiej Krokwi ciekłym azotem.

Zamrażacz do torów – urządzenie służące do zamrażania rozbiegu skoczni ciekłym azotem o temperaturze -196 stopni Celsjusza, został wykonany przez pracowników firmy Air Products przed rokiem, kiedy to dodatnie temperatury zagrażały organizacji Pucharu Świata w Zakopanem. Firma przekazała także zbiorniki z ciekłym azotem a jej pracownicy zaangażowali się w proces przygotowania rozbiegu skoczni. Wówczas też, po zakończeniu udanego sezonu narciarskiego, firma Air Products została nagrodzona pucharem dla najlepszej firmy wspierającej Puchar Świata w skokach narciarskich. W tym roku, Air Products ponownie wesprze komitet organizacyjny Pucharu Świata w Zakopanem.

“Póki co, śniegu jest pod dostatkiem, a prognozy napawają optymizmem. Na wszelki wypadek mamy jednak zamrażacz do torów. Firma Air Products tak jak przed rokiem przekazała nam zbiorniki z ciekłym azotem,” – powiedział Lech Nadarkiewicz, dyrektor zakopiańskiego Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Air Products jest jedną z największych na świecie firm działających na rynku gazów technicznych
i największym dostawcą gazów technicznych w Polsce. Obecna w Polsce od 15 lat, firma Air Products konsekwentnie stosuje strategię rozwoju opartą na starannie dobieranych inwestycjach. Po przejęciu BOC Gazy w 2007 r. Air Products zatrudnia w Polsce obecnie ponad 800 pracowników a suma rocznych przychodów wyniosła ponad 573 miliony złotych w 2007 r.

Air Products współpracuje z klientami z sektora przemysłowego, energetycznego i ochrony zdrowia na całym świecie, oferując im unikalny pakiet produktów, usług i technologii oraz dostarczając gazy procesowe, atmosferyczne i specjalne, a także zaawansowane technologicznie materiały i chemikalia. Założona w 1940 roku firma jest liderem w swojej branży na szybko rozwijających się rynkach półprzewodników, wodoru dla rafinerii, domowych usług medycznych, skraplania gazu ziemnego oraz produkcji zaawansowanych powłok i klejów. Firma Air Products znana jest z innowacyjności, wysokiej sprawności działania oraz zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Jest uwzględniona w indeksach Dow Jones Sustainability oraz FTSE4Good. Air Products prowadzi działalność w ponad 40 krajach zatrudniając ponad 20 tysięcy pracowników. Roczne przychody firmy sięgają 9 miliardów dolarów. Dodatkowe informacje pod adresem: www.airproducts.com.

Connect with us on:

|

Contact Us

Online Contact Form

Contact Information

  • Press Contact
    Nicola Long
    +44 1932 249532
X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close