Air Products Home

News ReleaseAir Products zamroził skocznię narciarską w Zakopanem

January 24, 2008 Zakopane

Firma Air Products kolejny raz wesprze organizatorów Pucharu Świata w skokach narciarskich, który rozpocznie się w Zakopanem w piątek, 25 stycznia br. Podobnie jak przed rokiem, w przypadku dodatniej temperatury powietrza, która mogłaby uniemożliwić organizację konkursu skoków, pracownicy Air Products będą przygotowani by zamrozić rozbieg Wielkiej Krokwi ciekłym azotem.

Zamrażacz do torów – urządzenie służące do zamrażania rozbiegu skoczni ciekłym azotem o temperaturze -196 stopni Celsjusza, został wykonany przez pracowników firmy Air Products przed rokiem, kiedy to dodatnie temperatury zagrażały organizacji Pucharu Świata w Zakopanem. Firma przekazała także zbiorniki z ciekłym azotem a jej pracownicy zaangażowali się w proces przygotowania rozbiegu skoczni. Wówczas też, po zakończeniu udanego sezonu narciarskiego, firma Air Products została nagrodzona pucharem dla najlepszej firmy wspierającej Puchar Świata w skokach narciarskich. W tym roku, Air Products ponownie wesprze komitet organizacyjny Pucharu Świata w Zakopanem.

“Póki co, śniegu jest pod dostatkiem, a prognozy napawają optymizmem. Na wszelki wypadek mamy jednak zamrażacz do torów. Firma Air Products tak jak przed rokiem przekazała nam zbiorniki z ciekłym azotem,” – powiedział Lech Nadarkiewicz, dyrektor zakopiańskiego Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Air Products jest jedną z największych na świecie firm działających na rynku gazów technicznych
i największym dostawcą gazów technicznych w Polsce. Obecna w Polsce od 15 lat, firma Air Products konsekwentnie stosuje strategię rozwoju opartą na starannie dobieranych inwestycjach. Po przejęciu BOC Gazy w 2007 r. Air Products zatrudnia w Polsce obecnie ponad 800 pracowników a suma rocznych przychodów wyniosła ponad 573 miliony złotych w 2007 r.

Air Products współpracuje z klientami z sektora przemysłowego, energetycznego i ochrony zdrowia na całym świecie, oferując im unikalny pakiet produktów, usług i technologii oraz dostarczając gazy procesowe, atmosferyczne i specjalne, a także zaawansowane technologicznie materiały i chemikalia. Założona w 1940 roku firma jest liderem w swojej branży na szybko rozwijających się rynkach półprzewodników, wodoru dla rafinerii, domowych usług medycznych, skraplania gazu ziemnego oraz produkcji zaawansowanych powłok i klejów. Firma Air Products znana jest z innowacyjności, wysokiej sprawności działania oraz zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Jest uwzględniona w indeksach Dow Jones Sustainability oraz FTSE4Good. Air Products prowadzi działalność w ponad 40 krajach zatrudniając ponad 20 tysięcy pracowników. Roczne przychody firmy sięgają 9 miliardów dolarów. Dodatkowe informacje pod adresem: www.airproducts.com.

Connect with us on:

|

Contact Information

  • Press Contact
    Nicola Long
    +44 1932 249532
An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close