Air Products Home

News ReleaseAir Products představuje vysoce bezpečnou lahev INTEGRA® pro kyslík a acetylen

April 09, 2008 Praha

Od minulého roku nabízí americká společnost Air Products svým zákazníkům v České Republice a na Slovensku v nejmodernější řadě tlakových lahví INTEGRA® i plyny kyslík a acetylén určené pro pájení, řezání a svařování plamenem. Tuto novinku představí i na brněnském Mezinárodním veletrhu svařovací techniky Welding, který se koná 13. až 16. května 2008.

Stejně jako předchozí lahve z řady INTEGRA je nově uváděná lahev pro kyslík plněná pod tlakem 300 bar. Technologii plnění lahví pod plnícím tlakem 300 bar v kombinaci s integrovaným ventilem nabízí společnost Air Products jako jediná na českém a slovenském trhu.

„ Lahev INTEGRA určená pro plnění kyslíkem je unikátní kombinací dvou technologií, kterými jsou zabudování redukčního ventilu přímo do lahve a plnění pod tlakem 300 barů, díky němuž je lahev menší,“ říká k výhodám lahve INTEGRA Hynek Tymrák, aplikační specialista ze společnosti Air Products a doplňuje: „Systém INTEGRA minimalizuje vznik netěsností a riziko znečištění, k němuž může docházet, pokud je redukční ventil k lahvi připojován až v místě jejího užití. Nové lahve INTEGRA jsou díky výše uvedeným vlastnostem menší, lehčí a především výrazně bezpečnější, což je zejména u plynů, jako je kyslík a acetylen, velmi důležitý faktor.“

Redukční ventil umožňuje nastavit výstupní tlak kyslíku v rozmezí 0 až 8 bar. V hlavě lahve je dále zabudován bezpečností připojovací konektor , na který lze jednoduchým způsobem napojit odběrovou rychlospojku zajišťující požadovaný tlak. Kombinace bezpečnostní pojistky a rychlospojky je významným bezpečnostním prvkem. Díky němu nemůže dojít k náhodnému rozpojení a zabraňuje zpětnému šíření plamene. Díky svým bezpečnostním prvkům lahev INTEGRA pro kyslík a acetylen obdržela uznávanou bezpečnostní akreditaci TUV.

Zmenšené velikosti kyslíkové lahve byla přizpůsobena i velikost lahve na acetylén.

Kombinace plynů kyslík a acetylen se využívá pro plamenné technologie:

  • svařování plamenem
  • tepelné dělení
  • ohřev, předehřev a dohřev plamenem
  • rovnání plamenem
  • tvrdé pájení
  • čištění plamenem
  • nástřik vrstev plamenem

Tyto technologie se používají především ve strojírenské výrobě a částečně i ve stavebnictví.

Nejpoužívanější aplikací je řezání plamenem, která slouží pro přípravu polotovarů - dělení ocelových materiálů či vytváření tvarových řezů. Svařování plamenem se dnes používá zejména v opravárenském průmyslu či při instalatérských pracích. Ohřevy a rovnání plamenem souvisejí nejčastěji s výrobou svařovaných ocelových konstrukcí. Čištění plamenem se uplatňuje při opravě trupů vodních plavidel. Pájení plamenem se používá pro spojování barevných kovů (měď, mosaz) např. při výrobě tepelných výměníků (chladičů) a kotlů. Nástřik plamenem se používá pro vytváření vrstev speciálních vlastností, například otěruvzdorných při renovacích strojních součástí či nanášení korozivzdorných povlaků (např. nástřiku povrchů mostů).

Společnost Air Products (NYSE: ADP) dodává svým zákazníkům z oblasti průmyslu, energetiky a zdravotnictví širokou paletu výrobků a služeb, především technické, procesní a speciální plyny, chemikálie a související technologická zařízení. Byla založena v roce 1940 a za dobu svého působení dosáhla vedoucí pozice zejména v oblasti polovodičů, rafinace vodíku, zdravotnických služeb, zkapalňování zemního plynu či moderních nátěrů a adhesiv. Společnost je ceněna pro svůj inovační přístup, provozní spolehlivost a vysoké bezpečnostní a ekologické standardy. Air Products má roční obrat 10 miliard USD a pobočky s více než 22.000 zaměstnanci ve více než 40 zemích světa.

Na českém trhu působí společnost Air Products 15 let. Společnost provozuje velkokapacitní zařízení na výrobu technických plynů v areálu společnosti Unipetrol RPA (dříve Chemopetrol Litvínov), které denně vyprodukuje stovky tun kyslíku, dusíku, vzduchu a argonu. Jako první uvedla na trh technických plynů v ČR lahve plněné pod tlakem 300 barů (30 MPa), představila tzv. on-site zařízení na výrobu plynů v místě spotřeby a prosadila používání dusíku v pivovarnictví. Nejvýznamnější zákazníci společnosti Air Products jsou z oboru strojírenství (svařování a tepelné dělení kovů), metalurgie (tavení a tepelné zpracování kovů), sklářského a petrochemického průmyslu, gumárenství, potravinářství, výroby a distribuce nápojů, zdravotnictví, analytických laboratoří a elektronického průmyslu. O brat společnosti Air Products v České a Slovenské republice (obě země tvoří společnou obchodní jednotku) dosáhl v loňském roce 1,5 miliardy CZK.

Kontakt:  
Richard Štrégl
tel: + 420 602 203 236
email: stregl@qanda.cz

Connect with us on:

|
An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close