Air Products Home

News ReleaseAir Products představuje vysoce bezpečnou lahev INTEGRA® pro kyslík a acetylen

April 09, 2008 Praha

Od minulého roku nabízí americká společnost Air Products svým zákazníkům v České Republice a na Slovensku v nejmodernější řadě tlakových lahví INTEGRA® i plyny kyslík a acetylén určené pro pájení, řezání a svařování plamenem. Tuto novinku představí i na brněnském Mezinárodním veletrhu svařovací techniky Welding, který se koná 13. až 16. května 2008.

Stejně jako předchozí lahve z řady INTEGRA je nově uváděná lahev pro kyslík plněná pod tlakem 300 bar. Technologii plnění lahví pod plnícím tlakem 300 bar v kombinaci s integrovaným ventilem nabízí společnost Air Products jako jediná na českém a slovenském trhu.

„ Lahev INTEGRA určená pro plnění kyslíkem je unikátní kombinací dvou technologií, kterými jsou zabudování redukčního ventilu přímo do lahve a plnění pod tlakem 300 barů, díky němuž je lahev menší,“ říká k výhodám lahve INTEGRA Hynek Tymrák, aplikační specialista ze společnosti Air Products a doplňuje: „Systém INTEGRA minimalizuje vznik netěsností a riziko znečištění, k němuž může docházet, pokud je redukční ventil k lahvi připojován až v místě jejího užití. Nové lahve INTEGRA jsou díky výše uvedeným vlastnostem menší, lehčí a především výrazně bezpečnější, což je zejména u plynů, jako je kyslík a acetylen, velmi důležitý faktor.“

Redukční ventil umožňuje nastavit výstupní tlak kyslíku v rozmezí 0 až 8 bar. V hlavě lahve je dále zabudován bezpečností připojovací konektor , na který lze jednoduchým způsobem napojit odběrovou rychlospojku zajišťující požadovaný tlak. Kombinace bezpečnostní pojistky a rychlospojky je významným bezpečnostním prvkem. Díky němu nemůže dojít k náhodnému rozpojení a zabraňuje zpětnému šíření plamene. Díky svým bezpečnostním prvkům lahev INTEGRA pro kyslík a acetylen obdržela uznávanou bezpečnostní akreditaci TUV.

Zmenšené velikosti kyslíkové lahve byla přizpůsobena i velikost lahve na acetylén.

Kombinace plynů kyslík a acetylen se využívá pro plamenné technologie:

  • svařování plamenem
  • tepelné dělení
  • ohřev, předehřev a dohřev plamenem
  • rovnání plamenem
  • tvrdé pájení
  • čištění plamenem
  • nástřik vrstev plamenem

Tyto technologie se používají především ve strojírenské výrobě a částečně i ve stavebnictví.

Nejpoužívanější aplikací je řezání plamenem, která slouží pro přípravu polotovarů - dělení ocelových materiálů či vytváření tvarových řezů. Svařování plamenem se dnes používá zejména v opravárenském průmyslu či při instalatérských pracích. Ohřevy a rovnání plamenem souvisejí nejčastěji s výrobou svařovaných ocelových konstrukcí. Čištění plamenem se uplatňuje při opravě trupů vodních plavidel. Pájení plamenem se používá pro spojování barevných kovů (měď, mosaz) např. při výrobě tepelných výměníků (chladičů) a kotlů. Nástřik plamenem se používá pro vytváření vrstev speciálních vlastností, například otěruvzdorných při renovacích strojních součástí či nanášení korozivzdorných povlaků (např. nástřiku povrchů mostů).

Společnost Air Products (NYSE: ADP) dodává svým zákazníkům z oblasti průmyslu, energetiky a zdravotnictví širokou paletu výrobků a služeb, především technické, procesní a speciální plyny, chemikálie a související technologická zařízení. Byla založena v roce 1940 a za dobu svého působení dosáhla vedoucí pozice zejména v oblasti polovodičů, rafinace vodíku, zdravotnických služeb, zkapalňování zemního plynu či moderních nátěrů a adhesiv. Společnost je ceněna pro svůj inovační přístup, provozní spolehlivost a vysoké bezpečnostní a ekologické standardy. Air Products má roční obrat 10 miliard USD a pobočky s více než 22.000 zaměstnanci ve více než 40 zemích světa.

Na českém trhu působí společnost Air Products 15 let. Společnost provozuje velkokapacitní zařízení na výrobu technických plynů v areálu společnosti Unipetrol RPA (dříve Chemopetrol Litvínov), které denně vyprodukuje stovky tun kyslíku, dusíku, vzduchu a argonu. Jako první uvedla na trh technických plynů v ČR lahve plněné pod tlakem 300 barů (30 MPa), představila tzv. on-site zařízení na výrobu plynů v místě spotřeby a prosadila používání dusíku v pivovarnictví. Nejvýznamnější zákazníci společnosti Air Products jsou z oboru strojírenství (svařování a tepelné dělení kovů), metalurgie (tavení a tepelné zpracování kovů), sklářského a petrochemického průmyslu, gumárenství, potravinářství, výroby a distribuce nápojů, zdravotnictví, analytických laboratoří a elektronického průmyslu. O brat společnosti Air Products v České a Slovenské republice (obě země tvoří společnou obchodní jednotku) dosáhl v loňském roce 1,5 miliardy CZK.

Kontakt:  
Richard Štrégl
tel: + 420 602 203 236
email: stregl@qanda.cz

Connect with us on:

|
X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close