Air Products Home

News ReleaseAir Products wzmacnia swoją pozycję w regionie Kędzierzyna-Koźla

Od napełnialni butli w Korzonku koło Kędzierzyna-Koźla firma Air Products rozpoczęła proces wymiany butli 150 bar na bardziej nowoczesne 200 bar

March 17, 2010 Warszawa

Firma Air Products, największy dostawca gazów technicznych w Polsce, rozpoczęła od napełnialni w Korzonku proces wymiany butli na bardziej nowoczesne butle napełniane pod ciśnieniem 200 bar. Otwarty w 2000 roku zakład w Korzonku jest najnowocześniejszą napełnialnią butli Air Products w Polsce. Dzięki zakończonej już w tej napełnialni wymianie butli, zakład w Korzonku stanie się bardziej konkurencyjny oferując swoim klientom wszystkie gazy techniczne w butlach napełnianych pod ciśnieniem 200 bar. Air Products jest jedynym dostawcą w tym regionie, mającym w ramach standardowej oferty wszystkie gazy w takich butlach, dzięki czemu wzrośnie znaczenie napełnialni w Korzonku w regionie.

„Już od wielu lat Air Products konsekwentnie rozwija swoją działalność w regionie Kędzierzyna-Koźla. Zrealizowaliśmy tu już kilka znaczących inwestycji, takich jak otwarcie naszej najnowocześniejszej napełnialni butli w Korzonku w 2000 roku, czy rozbudowa wytwórni ciekłego tlenu i azotu we wrześniu 2009 roku, dzięki czemu zakład w Kędzierzynie-Koźlu stał się największym zakładem produkcji gazów ciekłych w Polsce. Wymianę naszych butli również rozpoczęliśmy od napełnialni w Korzonku, ponieważ ten region ma dla Air Products duże znaczenie i chcemy nadal się w nim rozwijać” – powiedziałTomasz Taurogiński, Dyrektor Sprzedaży Regionu Południowego.

Butle napełniane pod ciśnieniem 200 bar mogą pomieścić większą ilość gazu (w zależności od rodzaju gazu nawet o 50% więcej) niż te napełniane pod ciśnieniem 150 bar, obecnie najczęściej dostępne w Polsce. Napełnianie pod wyższym ciśnieniem oznacza więc przede wszystkim obniżenie kosztów dla użytkowników butli. Ze względu na mniejszą częstotliwość napełniania, możliwe jest znaczne obniżenie kosztów transportu oraz magazynowania

Air Products (NYSE: APD) obsługuje klientów na rynku przemysłowym, energetycznym, technologicznym oraz medycznym na całym świecie, dostarczając im wyjątkową gamę gazów atmosferycznych, procesowych i specjalnych, osprzęt oraz usługi serwisowe. Założona w 1940 roku firma jest liderem w swojej branży na szybko rozwijających się rynkach półprzewodników, wodoru, domowych usług medycznych, skraplania gazu ziemnego oraz produkcji zaawansowanych powłok i klejów. Firma Air Products znana jest z innowacyjności, wysokiej sprawności działania oraz zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Przychody Air Products w 2009 roku wyniosły 8,3 miliarda dolarów amerykańskich. Firma prowadzi działalność w ponad 40 krajach na świecie zatrudniając 18 900 tysięcy pracowników. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem www.airproducts.com.  

Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Obecna w Polsce od 18 lat, firma Air Products konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Po przejęciu BOC Gazy w 2007 r. Air Products stał się największym producentem gazów technicznych w Polsce.

Dodatkowych informacji udzielają:
Agnieszka Dynos
Questia Sp. z o.o.
Communications Management Consultants
Tel: +48 22 623 07 00
Email: adynos@questiapr.pl

Connect with us on:

|

Contact Us

Online Contact Form

Contact Information

  • Press Contact
    Nicola Long
    +44 1932 249532
X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close