Air Products Home

News ReleaseAir Products wzmacnia swoją pozycję w regionie Kędzierzyna-Koźla

Od napełnialni butli w Korzonku koło Kędzierzyna-Koźla firma Air Products rozpoczęła proces wymiany butli 150 bar na bardziej nowoczesne 200 bar

March 17, 2010 Warszawa

Firma Air Products, największy dostawca gazów technicznych w Polsce, rozpoczęła od napełnialni w Korzonku proces wymiany butli na bardziej nowoczesne butle napełniane pod ciśnieniem 200 bar. Otwarty w 2000 roku zakład w Korzonku jest najnowocześniejszą napełnialnią butli Air Products w Polsce. Dzięki zakończonej już w tej napełnialni wymianie butli, zakład w Korzonku stanie się bardziej konkurencyjny oferując swoim klientom wszystkie gazy techniczne w butlach napełnianych pod ciśnieniem 200 bar. Air Products jest jedynym dostawcą w tym regionie, mającym w ramach standardowej oferty wszystkie gazy w takich butlach, dzięki czemu wzrośnie znaczenie napełnialni w Korzonku w regionie.

„Już od wielu lat Air Products konsekwentnie rozwija swoją działalność w regionie Kędzierzyna-Koźla. Zrealizowaliśmy tu już kilka znaczących inwestycji, takich jak otwarcie naszej najnowocześniejszej napełnialni butli w Korzonku w 2000 roku, czy rozbudowa wytwórni ciekłego tlenu i azotu we wrześniu 2009 roku, dzięki czemu zakład w Kędzierzynie-Koźlu stał się największym zakładem produkcji gazów ciekłych w Polsce. Wymianę naszych butli również rozpoczęliśmy od napełnialni w Korzonku, ponieważ ten region ma dla Air Products duże znaczenie i chcemy nadal się w nim rozwijać” – powiedziałTomasz Taurogiński, Dyrektor Sprzedaży Regionu Południowego.

Butle napełniane pod ciśnieniem 200 bar mogą pomieścić większą ilość gazu (w zależności od rodzaju gazu nawet o 50% więcej) niż te napełniane pod ciśnieniem 150 bar, obecnie najczęściej dostępne w Polsce. Napełnianie pod wyższym ciśnieniem oznacza więc przede wszystkim obniżenie kosztów dla użytkowników butli. Ze względu na mniejszą częstotliwość napełniania, możliwe jest znaczne obniżenie kosztów transportu oraz magazynowania

Air Products (NYSE: APD) obsługuje klientów na rynku przemysłowym, energetycznym, technologicznym oraz medycznym na całym świecie, dostarczając im wyjątkową gamę gazów atmosferycznych, procesowych i specjalnych, osprzęt oraz usługi serwisowe. Założona w 1940 roku firma jest liderem w swojej branży na szybko rozwijających się rynkach półprzewodników, wodoru, domowych usług medycznych, skraplania gazu ziemnego oraz produkcji zaawansowanych powłok i klejów. Firma Air Products znana jest z innowacyjności, wysokiej sprawności działania oraz zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Przychody Air Products w 2009 roku wyniosły 8,3 miliarda dolarów amerykańskich. Firma prowadzi działalność w ponad 40 krajach na świecie zatrudniając 18 900 tysięcy pracowników. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem www.airproducts.com.  

Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Obecna w Polsce od 18 lat, firma Air Products konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Po przejęciu BOC Gazy w 2007 r. Air Products stał się największym producentem gazów technicznych w Polsce.

Dodatkowych informacji udzielają:
Agnieszka Dynos
Questia Sp. z o.o.
Communications Management Consultants
Tel: +48 22 623 07 00
Email: adynos@questiapr.pl

Connect with us on:

|

Contact Information

  • Press Contact
    Nicola Long
    +44 1932 249532
An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close