Air Products Home

News ReleaseFirmy Air Products oraz ISD Huta Częstochowa podpisały nowy kontrakt na dostawę gazów technicznych

August 05, 2010 Warszawa

Air Products (NYSE: APD), największy dostawca gazów technicznych w Polsce oraz ISD Huta Częstochowa, największy i najnowocześniejszy krajowy producent blach grubych i rur bezszwowych, podpisały długoterminowy kontrakt na dostawę tlenu, azotu i argonu. Podpisana umowa jest przedłużeniem rozpoczętej w 1996 roku współpracy między firmami o kolejne 15 lat.

Gazy techniczne na potrzeby ISD Huta Częstochowa wytwarzane są przez instalację do kriogenicznego rozdzielania powietrza Air Products zainstalowaną w pobliżu huty. Dzięki temu proces wytwarzania gazów dostosowany jest ściśle do konkretnych potrzeb klienta przy zachowaniu maksymalnej niezawodności dostaw. Aby możliwie najbardziej ekonomicznie wykorzystać moce produkcyjne instalacji, część produkowanych gazów jest skraplana i w formie ciekłej dostarczana innym klientom Air Products.

„Bardzo cenimy sobie długotrwałe relacje z naszymi klientami. Dotychczasowa udana współpraca z ISD Huta Częstochowa zaowocowała podpisaniem nowej umowy i przedłużeniem współpracy. Przemysł metalowy to dla Air Products bardzo istotna grupa klientów, więc tym bardziej cieszy nas kontynuacja tej współpracy. Niedawno podpisaliśmy wieloletni kontrakt na dostawę amin dla firmy Zachem należącej do Grupy Chemicznej Ciech, będący przedłużeniem naszej współpracy z tą firmą, trwającej od 1993 roku.
Od przejęcia BOC Gazy w 2007 roku jesteśmy liderem na polskim rynku gazów technicznych, a długoletnie kontrakty z naszymi klientami potwierdzają nasze zaangażowanie w tym sektorze” – powiedział Howard Castle-Smith, wiceprezes ds. Gazów Tonażowych, Air Products – Europa, Bliski Wschód i Afryka.

„Umowa z tak godnym zaufania partnerem jak Air Products, daje gwarancję stabilności dostaw gazów na potrzeby naszej działalności. Dzięki umiejscowieniu instalacji do wytwarzania gazów w sąsiedztwie naszego zakładu w Częstochowie, możliwa jest optymalizacja dostaw gazów w oparciu o nasze bieżące potrzeby, co poprawia ekonomikę zaopatrzenia. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, kiedy na potrzeby naszej produkcji zużywane są tak znaczące ilości gazów technicznych” – powiedział Anatolij Fiediajew, prezes zarządu ISD Huta Częstochowa.

Gazy techniczne są niezbędne w hutnictwie metali. Poza ISD Huta Częstochowa, Air Products dostarcza także gazy techniczne do trzech innych hut w Polsce, czyli Celsa-Huta Ostrowiec, Złomrex-Ferrostal oraz Huta Miedzi Głogów. Sektor hutniczy to jeden z najważniejszych partnerów Air Products nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Air Products (NYSE: APD) obsługuje klientów na rynku przemysłowym, energetycznym, technologicznym oraz medycznym na całym świecie, dostarczając im wyjątkową gamę gazów atmosferycznych, procesowych i specjalnych, osprzęt oraz usługi serwisowe. Założona w 1940 roku firma jest liderem w swojej branży na szybko rozwijających się rynkach półprzewodników, wodoru, domowych usług medycznych, skraplania gazu ziemnego oraz produkcji zaawansowanych powłok i klejów. Firma Air Products znana jest z innowacyjności, wysokiej sprawności działania oraz zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Przychody Air Products w 2009 roku wyniosły 8,3 miliarda dolarów amerykańskich. Firma prowadzi działalność w ponad 40 krajach na świecie zatrudniając 18 900 tysięcy pracowników.

Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma Air Products, które jest obecne w Polsce od 18 lat, konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Po przejęciu BOC Gazy w 2007 roku Air Products stał się największym producentem gazów technicznych w Polsce. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem www.airproducts.com.

ISD Huta Częstochowa Sp. z o.o. (ISD HCZ), która kontynuuje ponad 100-letnie tradycje hutnicze w Częstochowie, jest największym i najnowocześniejszym krajowym producentem blach grubych i rur bez szwu. Produkuje ok. 65% blach grubych wytwarzanych w Polsce i ma ponad 45% udział w całości krajowego zużycia. ISD HCZ jest także uznanym producentem w swojej branży w Europie (ok. 5% całkowitej produkcji). Huta produkuje ponadto różnorodne konstrukcje stalowe (np. dźwignicowe, mostowe) i prefabrykaty z blach grubych, a także półwyroby.

Firma wdrożyła i certyfikowała System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2000 w obszarze produkcji blach grubych, rur i półwyrobów. Certyfikacja systemu została wykonana przez BVQI i PRS.

Dodatkowych informacji udzielają:
Jarosław Soroczyński
Questia Sp. z o.o.
Communications Management Consultants
Tel: +48 22 623 07 00
Email: jsoroczynski@questiapr.pl

Connect with us on:

|

Contact Information

  • Press Contact
    Nicola Long
    +44 1932 249532
An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close