Air Products Home

News ReleaseFirma Air Products przekazała do użytku Szkole Podstawowej Nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu odnowione zewnętrzne obiekty sportowe zniszczone przez powódź

September 25, 2010 Kędzierzyn-Koźle

Dzisiaj firma Air Products, największy dostawca gazów technicznych w Polsce, uroczyście przekazała Szkole Podstawowej Nr 12 im. kadeta Zygmunta Kuczyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu odnowione zewnętrzne obiekty sportowe zniszczone przez powódź. W ramach wolontariatu pracownicy Air Products odnowili elementy boisk szkolnych, natomiast reszta prac renowacyjnych została sfinansowana przez Air Products. W ten sposób firma Air Products wsparła szkołę, która ucierpiała na skutek powodzi w maju 2010 roku. W jej wyniku woda zalała do wysokości 80 cm wszystkie szkolne obiekty sportowe znajdujące się na wolnym powietrzu, co spowodowało ich całkowite wyłączenie z użytku.

W akcję odnawiania boisk szkolnych zaangażowali się na zasadach wolontariatu pracownicy Air Products z Kędzierzyna-Koźle i Korzonka, którzy wyczyścili i pomalowali bramki oraz tablice do gry w piłkę nożną i koszykówkę, a także odnowili i wymienili deski w ławkach otaczających boiska. Pozostałe czynności remontowe zostały sfinansowane i zlecone przez Air Products podwykonawcom z Kędzierzyna-Koźle, którzy wykonali prace budowlane i ziemne oraz podwykonawcom z Raciborza, którzy zdezynfekowali boiska.

Dariusz Pietras, Dyrektor ds. Operacyjnych na Europę Środkową i Wschodnią oraz Rosję, Air Products dokonał uroczystego przekazania odnowionych zewnętrznych obiektów sportowych szkoły na ręce Iwony Gwiżdż-Kostyńskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 12 im. kadeta Zygmunta Kuczyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Firma Air Products przekazała szkole wyremontowane boisko do piłki nożnej, boisko do koszykówki, piaskownicę do skoku w dal oraz nowe boisko do siatkówki plażowej, które nie istniało przed powodzią.

Przekazanie odnowionych obiektów sportowych miało miejsce podczas Święta Szkoły – Rodzinnego Festynu Rekreacyjno-Sportowego, który odbył się dzisiaj w godz. 10-14 na terenie szkoły. Festyn miał bogatą część artystyczną, a liczni uczestnicy wśród których byli przedstawiciel Urzędu Miasta, przedstawiciele szkoły, uczniowie szkoły wraz rodzicami, pracownicy Air Products oraz mieszkańcy Kędzierzyna-Koźle obejrzeli występ Mażoretek, występ finalistów szkolnego konkursu „Mini playback show”, pokaz grupy skaczącej na skakankach oraz występ zespołu romskiego. Przekazane odnowione boisko do gry w piłkę nożną zostało pomyślnie przetestowane w trakcie meczu pomiędzy reprezentacją Szkoły Podstawowej Nr 12 a reprezentacją firmy Air Products, podczas którego nie zabrakło prawdziwych sportowych emocji. Święto Szkoły było również okazją do wspólnej zabawy uczestników w konkursach rodzinnych i konkurencjach sportowych.

„Bardzo cieszę się, że firma Air Products mogła pomóc Szkole Podstawowej Nr 12 i że od dziś jej uczniowie, a także mieszkańcy Kędzierzyna-Koźle, będą mogli ponownie korzystać i w pełni cieszyć się z zajęć sportowo-rekreacyjnych na odnowionych boiskach sportowych. Jestem dumny, że w renowację zewnętrznych obiektów sportowych szkoły w ramach wolontariatu zaangażowali się pracownicy Air Products z Kędzierzyna-Koźle i Korzonka. Na całym świecie Air Products aktywnie wspiera lokalne społeczności, w otoczeniu których prowadzi działalność. Bardzo chętnie wspomagamy działania edukacyjne, gdyż wierzymy, że edukacja młodych ludzi jest najlepszą inwestycją na przyszłość” – powiedział Dariusz Pietras, Dyrektor ds. Operacyjnych na Europę Środkową i Wschodnią oraz Rosję, Air Products.

„Bardzo dziękujemy za pomoc firmie Air Products, która wyremontowała zniszczony przez powódź kompleks boisk sportowych naszej szkoły. Jesteśmy wdzięczni pracownikom firmy, którzy własnoręcznie wzięli udział w pracach renowacyjnych. Cieszymy się, że dzięki udzielonemu wsparciu nasi uczniowie od dzisiaj mogą znowu korzystać z zajęć wychowania fizycznego na odnowionych boiskach sportowych. Z wyremontowanych obiektów sportowych mogą również nieodpłatnie korzystać mieszkańcy naszego miasta” – powiedziała Iwona Gwiżdż-Kostyńska dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 12 im. kadeta Zygmunta Kuczyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu.

W przeszłości Szkoła Podstawowa Nr 12 im. kadeta Zygmunta Kuczyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu przeszła generalny remont po powodzi w 1997 r., podczas której woda zupełnie ją zniszczyła. W szkole, która posiada oddziały integracyjne uczy się 495 dzieci.

Firma Air Products planuje długofalową współpracę ze Szkołą Podstawową Nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu w ramach globalnego programu o nazwie„Ambasadorowie Nauki”. Pracownicy Air Products w ramach wolontariatu będą przeprowadzać bezpłatne, ciekawe zajęcia i pokazy, dzieląc się swoją pasją i wiedzą z zakresu nauk ścisłych. Zadaniem programu jest zainteresowanie uczniów naukami, takimi jak chemia, fizyka i matematyka, co może zainspirować ich do podjęcia studiów na kierunkach technicznych w przyszłości.

Air Products (NYSE: APD) obsługuje klientów na rynku przemysłowym, energetycznym, technologicznym oraz medycznym na całym świecie, dostarczając im wyjątkową gamę gazów atmosferycznych, procesowych i specjalnych, osprzęt oraz usługi serwisowe. Założona w 1940 roku firma jest liderem w swojej branży na szybko rozwijających się rynkach półprzewodników, wodoru, domowych usług medycznych, skraplania gazu ziemnego oraz produkcji zaawansowanych powłok i klejów. Firma Air Products znana jest z innowacyjności, wysokiej sprawności działania oraz zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Przychody Air Products w 2009 roku wyniosły 8,3 miliarda dolarów amerykańskich. Firma prowadzi działalność w ponad 40 krajach na świecie zatrudniając 18,9 tysiąca pracowników.

Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej
i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma Air Products, które jest obecne w Polsce od 18 lat, konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Po przejęciu BOC Gazy w 2007 roku Air Products stał się największym producentem gazów technicznych w Polsce. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem www.airproducts.com.  

Dodatkowych informacji udzielają:
Jarosław Soroczyński
Questia Sp. z o.o.
Communications Management Consultants
Tel: +48 22 623 07 00
Email: jsoroczynski@questiapr.pl

Connect with us on:

|

Contact Information

  • Press Contact
    Nicola Long
    +44 1932 249532
An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close