Air Products Home

News ReleaseAir Products inwestuje w Warszawie w nowoczesną napełnialnię butli

July 04, 2011 Warszawa

Firma Air Products, największy dostawca gazów technicznych w Polsce, ogłosiła, że inwestuje w Warszawie w napełnialnię butli gazami technicznymi. Rozbudowa obiektu o wartości 5 milionów złotych rozpoczęła się
w maju 2011 roku, a jego uruchomienie planowane jest w październiku tego roku. Napełnialnia, która jest zlokalizowana na Targówku Przemysłowym, osiągnie pełnię zdolności produkcyjnych w 2012 roku.

Najnowsze rozwiązania technologiczne Air Products wykorzystane w zakładzie pozwolą na napełnianie pod ciśnieniem 200 bar około 1 000 butli dziennie. Zakład będzie przystosowany do napełniania butli wszystkimi rodzajami gazów technicznych (takimi jak np. argon, tlen, dwutlenek węgla i ich mieszaniny), gazami spawalniczymi typu Linx®, należącymi do najbardziej zaawansowanej technologicznie linii gazów spawalniczych dostępnych w Polsce, a także gazami MAP (gazy używane do pakowania żywności w tzw. atmosferze modyfikowanej) przeznaczonymi dla przemysłu spożywczego oraz tlenem medycznym.

Butle napełniane pod ciśnieniem 200 bar mogą pomieścić o 50% więcej gazu niż te napełniane pod ciśnieniem 150 bar, obecnie najczęściej dostępne w Polsce. Napełnianie butli pod wyższym ciśnieniem oznacza obniżenie kosztów dla użytkowników, ze względu na mniejszą częstotliwość napełniania, co z kolei wpływa na obniżenie kosztów transportu i składowania (dwie 200-barowe butle zawierają taką samą ilość gazu, jak 3 butle 150-barowe). Ponadto butle 200-barowe pozwalają na dłuższe wykorzystywanie gazów oraz zaoszczędzenie miejsca.

„Inwestycja w Warszawie pozwoli nam na zwiększenie dostępności w Polsce nowoczesnych butli 200-barowych oraz szybkie reagowanie na potrzeby naszych klientów. Jest to także kolejny krok prowadzący do umocnienia pozycji Air Products na polskim rynku, gdzie jesteśmy już liderem” – powiedział Piotr Wieczorek, dyrektor generalny Air Products ds. gazów sprężonych na Europę Środkową i Wschodnią.

Napełnialnia w Warszawie będzie obsługiwać klientów Air Products głównie z regionu Polski północnej i północno-wschodniej. Jest to piąty zakład napełniania butli gazami technicznymi Air Products w Polsce oprócz napełnialni zlokalizowanych już w: Siewierzu, Korzonku k. Kędzierzyna-Koźle, Brzegu Dolnym i Poznaniu.

W pełni skomputeryzowane linie napełniania butli pozwolą na kontrolę jakości podczas całego procesu napełniania. Zakład w Warszawie będzie posiadał specjalny system monitoringu (ang. traceability) pozwalający na identyfikację butli z danej partii na każdym etapie użytkowania przez klienta. Ma to szczególne znaczenie w przypadku butli z tlenem medycznym, którego wytwarzanie w Polsce, tak jak i w całej Unii Europejskiej, podlega wymaganiom Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP). Regulacje te nakładają obowiązek identyfikowalności butli z gazami medycznymi.

Informacje o Air Products
Air Products (NYSE: APD) obsługuje klientów na rynku przemysłowym, energetycznym, technologicznym oraz medycznym na całym świecie, dostarczając im wyjątkową gamę gazów atmosferycznych, procesowych i specjalnych, osprzęt oraz usługi serwisowe. Założona w 1940 roku firma jest liderem w swojej branży na szybko rozwijających się rynkach półprzewodników, wodoru, domowych usług medycznych, skraplania gazu ziemnego oraz produkcji zaawansowanych powłok i klejów. Firma Air Products znana jest z innowacyjności, wysokiej sprawności działania oraz zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Przychody Air Products w 2010 roku wyniosły 9 miliardów dolarów amerykańskich. Firma prowadzi działalność w ponad 40 krajach na świecie zatrudniając 18,3 tysiąca pracowników.

Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma Air Products, która jest obecna w Polsce od 18 lat, konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Po przejęciu BOC Gazy w 2007 roku Air Products stał się największym producentem gazów technicznych w Polsce. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem www.airproducts.com.  

Kontakt dla mediów:
Jarosław Soroczyński
Questia Sp. z o.o.
Communications Management Consultants
Tel. +48 22 623 07 00
Email: jsoroczynski@questiapr.pl

Connect with us on:

|
An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close