Air Products Home

News ReleaseZakład Air Products w Siewierzu otrzymał prestiżową europejską złotą nagrodę stowarzyszenia EIGA w dziedzinie bezpieczeństwa

August 29, 2011 Warszawa

Zakład w Siewierzu należący do Air Products, największego dostawcy gazów technicznych w Polsce, otrzymał europejską złotą nagrodę w dziedzinie bezpieczeństwa stowarzyszenia EIGA (European Industrial Gases Association – Europejskie Stowarzyszenie Gazów Technicznych), która jest najbardziej prestiżową nagrodą w tej branży, przyznawaną za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa.

Zakład Air Products w Siewierzu otrzymał złotą nagrodę stowarzyszenia EIGA za 1 500 000 przepracowanych godzin bez wypadków powodujących straty w czasie pracy zakładu. To najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez stowarzyszenie EIGA za 15 kolejnych lat lub 1 milion przepracowanych godzin bez wypadków powodujących straty w czasie pracy zakładu. Złota nagroda stowarzyszenia EIGA po raz kolejny przyznana zakładowi Air Products w Siewierzu, potwierdza jego funkcjonowanie zgodnie z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w branży oraz zaangażowanie firmy na tym polu. Zakład Air Products w Siewierzu został uhonorowany tą nagrodą także w ubiegłym roku.

„Bezpieczeństwo to jeden z priorytetów dla firmy Air Products. Działamy odpowiedzialnie, dlatego też chcemy zapewnić całkowitą zgodność funkcjonowania Air Products ze światowymi standardami bezpieczeństwa. Organizujemy dla pracowników liczne szkolenia oraz stale informujemy ich o zasadach bezpieczeństwa, ponieważ tylko wspólny wysiłek może zapewnić nam osiąganie zamierzonych celów. Poza respektowaniem wymogów obowiązujących w całej branży, ustalamy także wewnętrznie bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa pracy w naszych zakładach. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszych pracowników, ponieważ to właśnie dzięki ich zaangażowaniu udało nam się uzyskać ten wynik, doceniony przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Gazów Technicznych (EIGA)” – powiedział Tadeusz Świerkosz, menedżer ds. bezpieczeństwa, Air Products.

W uznaniu dla dostosowania standardów operacyjnych do najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa i środowiska pracy (Environmental Health and Safety), Europejskie Stowarzyszenie Producentów Gazów Technicznych (EIGA) przyznało złotą nagrodę w dziedzinie bezpieczeństwa także innemu europejskiemu zakładowi Air Products, zlokalizowanemu w Aberdeen w Szkocji. Nagrodę przyznano za 50 kolejnych lat bez wypadków powodujących straty w czasie pracy zakładu. Jest to następny wyraz uznania dla zaangażowania Air Products w zapewnianie bezpieczeństwa w środowisku pracy oraz potwierdzenie osiągnięć firmy na tym polu.

„Dzięki temu, że Air Products stale działa zgodnie z i w oparciu o te wysokie standardy bezpieczeństwa, korzyści odnoszą nasi pracownicy, klienci, dostawcy oraz lokalne społeczności” – dodał Tadeusz Świerkosz.

Informacje o Air Products
obsługuje klientów na rynku przemysłowym, energetycznym, technologicznym oraz medycznym na całym świecie, dostarczając im wyjątkową gamę gazów atmosferycznych, procesowych i specjalnych, osprzęt oraz usługi serwisowe. Założona w 1940 roku firma jest liderem w swojej branży na szybko rozwijających się rynkach półprzewodników, wodoru, domowych usług medycznych, skraplania gazu ziemnego oraz produkcji zaawansowanych powłok i klejów. Firma Air Products znana jest z innowacyjności, wysokiej sprawności działania oraz zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Przychody Air Products w 2009 roku wyniosły 8,3 miliarda dolarów amerykańskich. Firma prowadzi działalność w ponad 40 krajach na świecie zatrudniając 18,9 tysiąca pracowników.

Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej
i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma Air Products, która jest obecna w Polsce od 18 lat, konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Po przejęciu BOC Gazy w 2007 roku Air Products stał się największym producentem gazów technicznych w Polsce. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem www.airproducts.com.

Kontakt dla mediów:
Jarosław Soroczyński
Questia Sp. z o.o.
Communications Management Consultants
tel. +48 22 623 07 00
email: jsoroczynski@questiapr.pl

Connect with us on:

|

Contact Information

  • Press Contact
    Nicola Long
    +44 1932 249532
An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close