Air Products Home

News ReleaseAir Products zorganizowało wystawę „Duch innowacji” prezentującą osiągnięcia ponad dwudziestu lat działań firmy w zakresie badań i rozwoju

February 08, 2012 Warszawa

Firma Air Products, największy dostawca gazów technicznych w Polsce, zorganizowała w dniach 1-3 lutego 2012 roku w siedzibie Europejskiej Grupy Technologicznej (European Technology Group) Air Products w Basingstoke w Wielkiej Brytanii wystawę prezentującą osiągnięcia ponad 20 lat działań firmy w zakresie opracowywania innowacji. Wydarzenie było okazją do podkreślenia celowości inwestycji w badania i rozwój, a także wyeksponowania współpracy wielu podmiotów przy projektach badawczych.

Gośćmi wystawy „Duch innowacji” byli studenci kierunków ścisłych, partnerzy projektów badawczo-rozwojowych z całej Europy oraz klienci Air Products. Na wystawie można było zobaczyć najważniejsze oraz nagradzane projekty opracowane przez Europejską Grupę Technologiczną Air Products. Zaprezentowano osiągnięcia ośrodka od jego otwarcia w 1991 r. do

chwili obecnej oraz ich wpływ na rozwój wielu sektorów przemysłu na świecie. Dwa prezentowane eksponaty Air Products – technologia oczyszczania gazów wysokiej czystości BIP® oraz butla Integra® wraz z towarzyszącą jej ofertą gazów spawalniczych Maxx®, uzyskały prestiżową brytyjską nagrodę Queen’s Awards for Enterprise: Innovation, odpowiednio w 2004 i 2007 roku.

Wiele opracowanych przez firmę Air Products innowacji znalazło komercyjne zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. W ostatnich dekadach technologie kriogeniczne są wykorzystywane na szeroką skalę w niemal wszystkich zastosowaniach wymagających bardzo niskich temperatur - od systemów mrożenia żywności po rozwiązania kontroli emisji. Z kolei gazy techniczne w butlach oraz wiązki butli wykorzystywane są na różne sposoby – począwszy od prac budowlanych na dnie morza przez analizy laboratoryjne, aż po spawalnictwo.

„Niektórzy spośród najzdolniejszych naukowców i inżynierów Air Products pracują w ośrodku Europejskiej Grupy Technologicznej w Basingstoke, gdzie przy współpracy z partnerami z instytucji naukowych i przemysłu poszukują rozwiązań, które odpowiadałyby na globalne wyzwania z zakresu technologii i inżynierii. Wystawa ta została zorganizowana w celu przedstawienia olbrzymiego znaczenia innowacji i ich szerokiego zastosowania, a także aby zaprezentować wiodące na rynku produkty, które są bezpośrednio związane z marką Air Products.
Celebrowanie osiągnięć w tym zakresie pomaga wspierać dalsze działania badawcze oraz rozwój naszego biznesu” – powiedział John Marsland, wiceprezes i dyrektor generalny ds. rynku gazów technicznych na świecie, Air Products. „Wystawa prezentuje także naszą strategię biznesową, której celem jest dalsze inwestowanie w kluczowe działania, aby wzmacniać naszą pozycję, jako wiodącego dostawcy gazów technicznych”.

Na wystawie można było obejrzeć następujące innowacyjne rozwiązania Air Products:

  • Tunele zamrażalnicze wykorzystujące ciekły azot do szybkiego mrożenia produktów żywnościowych, podnoszące jakość mrożonej żywności poprzez zatrzymanie wilgoci oraz poprawę jej smaku, konsystencji i wyglądu.
  • Kriogeniczna technologia kontroli emisji zmierzająca do wychwytywania lotnych związków organicznych i innych szkodliwych substancji z wyeksploatowanych lodówek i zamrażarek.
  • Innowacyjna butla Integra®, która jest lżejsza oraz łatwiejsza i bezpieczniejsza w użyciu od wcześniej stosowanych butli wraz z gamą gazów spawalniczych Maxx®. Pomagają one spawaczom poprawiać wydajność, efektywność i jakość spawania oraz zwiększają komfort pracy.
  • Butle z gazami do pakowania żywności Freshline®, które są wykorzystywane do przechowywania produktów w atmosferze modyfikowanej. Przedłużają one przydatność różnych produktów do spożycia, dzięki czemu żywność zachowuje świeżość i pożądaną jakość.

Informacje o Air Products
Air Products (NYSE: APD) dostarcza gazy atmosferyczne, procesowe i specjalne, nowoczesne tworzywa, osprzęt i technologie. Od ponad 70 lat rozwiązania firmy pozwalają klientom zwiększać produktywność, zmniejszać zużycie energii oraz działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ponad 18 tysięcy pracowników Air Products w ponad 40 krajach dostarcza innowacyjne rozwiązania: półprzewodniki, wodór wykorzystywany w rafineriach, procesy gazyfikacji węgla, skraplanie gazu ziemnego oraz zaawansowane powłoki i kleje. Korzystają z nich klienci z sektorów energetycznego, ochrony środowiska oraz prowadzący działalność na rozwijających się rynkach. W roku fiskalnym 2011 przychody ze sprzedaży Air Products wyniosły 10,1 miliarda dolarów amerykańskich.

Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma Air Products, która jest obecna w Polsce od 18 lat, konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Po przejęciu BOC Gazy w 2007 roku Air Products stał się największym producentem gazów technicznych w Polsce. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem: www.airproducts.com.


Kontakt dla mediów:
Janusz Paździora
Menedżer Rynku Spożywczego na Europę Centralną
Air Products Sp. z o.o.
ul. Gliwicka 31
Kędzierzyn-Koźle
tel. +48 694 406 733

Jarosław Soroczyński
Questia Sp. z o.o. sp. k.
Communications Management Consultants
tel. +48 22 623 07 00

Connect with us on:

|
An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close