Air Products Home

News ReleaseAir Products wprowadza na polski rynek gazy spożywcze w innowacyjnej butli Freshline® Plus z powłoką antybakteryjną, aby zapewnić większą higienę i bezpieczeństwo podczas pakowania żywności w atmosferze modyfikowanej (MAP)

Air Products na Targach Polagra Tech 2012, 7-11 października 2012 r., pawilon 9, stoisko 23

September 05, 2012 Warszawa

Firma Air Products (NYSE:APD), największy dostawca gazów technicznych w Polsce, wprowadza na polski rynek innowacyjną butlę Freshline® Plus z powłoką antybakteryjną, wewnętrznym filtrem oraz zaworem resztkowego ciśnienia (RPV), która zapewnia producentom żywności higieniczne i bezpieczne pakowanie produktów spożywczych w atmosferze modyfikowanej (MAP).

Butla Freshline® Plus została opracowana przez Air Products specjalnie na potrzeby pakowania żywności w atmosferze modyfikowanej (MAP). Butla jest pokryta powłoką posiadającą właściwości przeciwbakteryjne, co pozwala zminimalizować ryzyko zanieczyszczenia żywności podczas jej pakowania. Nowoczesna powłoka, którą pokryto butlę Freshline® Plus, zapewnia warstwę ochronną powstrzymującą rozwój drobnoustrojów na jej powierzchni. Ponadto butla Freshline® Plus została pokryta udoskonaloną powłoką antykorozyjną, która wydłuża czas jej użytkowania. Jest ona także wyposażona w unikalny zintegrowany filtr antybakteryjny 0,2 mikrona, zapewniający czystość gazu oraz zawór resztkowego ciśnienia (RPV), zapobiegający wprowadzaniu do środka zanieczyszczeń ze środowiska zewnętrznego.

"Zapewnienie najwyższych standardów higieny i bezpieczeństwa jest kluczowe w procesie produkcji żywności, dlatego stworzyliśmy Freshline® Plus – pierwszą tego typu butlę na rynku. Rozwiązania, w które wyposażona jest butla zostały opracowane tak, aby zminimalizować ryzyko zanieczyszczenia żywności podczas jej pakowania bez względu na to, ile razy butla jest przenoszona i używana. Stosowanie nowych butli Freshline® Plus daje producentom żywności pewność, że do pakowania produktów spożywczych używają wysokiej jakości gazów" – powiedziała Michelle Jackson, kierownik ds. technologii MAP na Europę, Air Products.

Bezpieczeństwo i identyfikowalność są istotnymi kwestiami w procesie wyboru gazów wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, dlatego firma Air Products rekomenduje, aby używać wyłącznie gazów dedykowanych dla przemysłu spożywczego, zgodnych z obowiązującymi przepisami i standardami.

"Air Products posiada ponad 50-letnie doświadczenie w opracowywaniu rozwiązań dla przemysłu spożywczego, współpracując z producentami żywności i opakowań. Opracowanie i wprowadzenie na rynek nowej butli Freshline® Plus jest istotnym krokiem naprzód, który daje pewność producentom żywności, że gazy, które stosują do pakowania swoich produktów spożywczych, są gwarantowanej jakości" – dodała Michelle Jackson.

Aby pomóc producentom żywności i opakowań dobrać właściwą mieszaninę gazową do danego produktu spożywczego, firma Air Products opracowała przewodnik po technologii MAP. Przewodnik zawiera również informacje dotyczące opakowań i urządzeń MAP oraz obowiązujących przepisów i standardów.

Podczas Międzynarodowych Targów Technologii Spożywczych Polagra-Tech 2012, w pawilonie 9 na stoisku 23, w dniach 7-11 października 2012 r. w godz. 9-17 odwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszą ofertą gazów spożywczych w butlach Freshline® Plus oraz zasięgnąć porad ekspertów Air Products na temat pozostałych rozwiązań dla przemysłu spożywczego znajdujących się w ofercie firmy.

Janusz Paździora, menedżer rynku spożywczego na Europę Centralną z firmy Air Products, chętnie odpowie na pytania dotyczące nowoczesnych rozwiązań do kriogenicznego mrożenia żywności. Natomiast Katarzyna Góra, kierownik ds. technologii MAP udzieli informacji na temat doboru gazów do pakowania żywności. Eksperci Air Products chętnie doradzą w zakresie wyboru odpowiednich rozwiązań odpowiadających potrzebom każdego producenta żywności.

Air Products oferuje szeroki wachlarz rozwiązań Freshline® do mrożenia żywności. W ofercie firmy znajdują się innowacyjne i konkurencyjne cenowo systemy, charakteryzujące się prostą budową oraz łatwością w eksploatacji: tunel Freshline® QS czy tunel zamrażalniczy DM pozwala na mrożenie zarówno pojedynczych małych elementów metodą indywidualnego szybkiego zamrażania (IQF), jak również mrożenie pozostałych gabarytowo produktów (non-IQF). Air Products oferuje także system TRS współpracujący z szybkimi urządzeniami do krojenia, dzięki czemu w ramach jednej linii produkcyjnej można wydajnie powierzchniowo zamrażać, kroić i pakować produkty. Ponadto w ofercie Air Products znajduje się łatwo adaptowalne do większości systemów rozwiązanie do wstrzykiwania ciekłego azotu LIN-IS. Firma Air Products dostarcza klientom również szeroką gamę mieszanin gazowych oraz rozwiązań do pakowania żywności w atmosferze modyfikowanej (MAP).

Oferta Air Products skierowana jest także do producentów napojów, gdzie zastosowanie ma skroplony dwutlenek węgla oraz ciekły azot. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma Air Products zainwestowała ponad 10 milionów euro w nowoczesną instalację do skraplania dwutlenku węgla na terenie Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. Skraplany w nowej instalacji dwutlenek węgla o wysokiej czystości będzie spełniał wszystkie wymagania jakościowe stawiane przez producentów napojów, pomagając im osiągnąć wymaganą zgodność standardów.

Pobierz broszurę informacyjną dotyczącą butli Freshline Plus: Pobierz [PDF 614 KB]

Informacje o Air Products
Air Products (NYSE: APD) Air Products (NYSE: APD) dostarcza gazy atmosferyczne, procesowe i specjalne, nowoczesne tworzywa, osprzęt i technologie. Od ponad 70 lat rozwiązania firmy pozwalają klientom zwiększać produktywność, zmniejszać zużycie energii oraz działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ponad 18 tysięcy pracowników Air Products w ponad 40 krajach dostarcza innowacyjne rozwiązania: półprzewodniki, wodór wykorzystywany w rafineriach, procesy gazyfikacji węgla, skraplanie gazu ziemnego oraz zaawansowane powłoki i kleje. Korzystają z nich klienci z sektorów energetycznego, ochrony środowiska oraz prowadzący działalność na rozwijających się rynkach. W roku fiskalnym 2011 przychody Air Products ze sprzedaży wyniosły około 10 miliardów dolarów amerykańskich.

Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej i Wschodniej: Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma Air Products, która jest obecna w Polsce od 20 lat, konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Po przejęciu BOC Gazy w 2007 roku Air Products stał się największym producentem gazów technicznych w Polsce. Dodatkowe informacje są dostępne pod adresem
www.airproducts.com.pl.  

Kontakt dla mediów: 
Katarzyna Góra
kierownik ds. technologii MAP
Air Products Sp. z o.o.
tel. +48 608 333 414

Jarosław Soroczyński
Questia Sp. z o.o. sp. k.
Communications Management Consultants
tel. +48 22 623 07 00

Connect with us on:

|

Contact Information

  • Press Contact
    Nicola Long
    +44 1932 249532
An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close