Air Products Home

News ReleaseAir Products i Sibur świętują otwarcie nowego zakładu rozdziału powietrza (ASU) w Woroneżu w Rosji

December 10, 2012 Warszawa

Air Products (NYSE:APD), największy dostawca gazów technicznych w Polsce i Sibur, wiodąca rosyjska firma petrochemiczna, dokonały oficjalnego otwarcia nowego zakładu rozdziału powietrza (ASU) w Woroneżu w Rosji. Ceremonia uruchomienia instalacji zbiega się w czasie z osiemdziesiątą rocznicą działalności fabryki Voronezhsinthezkauchuk, należącej do firmy Sibur.

W ramach umowy podpisanej w 2010 roku, Air Products zbudował i będzie obsługiwał zakład rozdziału powietrza (ASU) zlokalizowany na terenie firmy Voronezhsinthezkauchuk. Oddana do użytku instalacja została zaprojektowana w taki sposób, aby produkowała na miejscu odpowiednie ilości gazów technicznych – głównie gazowego azotu i suchego sprężonego powietrza, które są niezbędne w procesach produkcyjnych klienta. Zdolność produkcyjna zakładu rozdziału powietrza wynosi do 166,4 miliona m³ gazów rocznie. Dostarczany przez Air Products gazowy azot będzie wykorzystywany w fabryce Voronezhsintezkauchuk w procesie produkcji opon, natomiast drugi z produkowanych przez instalację gazów – suche sprężone powietrze – jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa instalacji. Uruchomienie zakładu rozdziału powietrza zapewni Voronezhsintezkauchuk stabilność zaopatrzenia w gazy, umożliwiając płynność produkcji wysokiej jakości gumy. Oprócz produkowania gazów technicznych dla fabryki Voronezhsintezkauchuk, firma Air Products będzie również dostarczać gazy w postaci ciekłej na potrzeby rosyjskiego rynku.

"Budowanie solidnych, obustronnie korzystnych relacji z rosyjskimi firmami jest kluczowe dla rozwoju Air Products w tym regionie. Cieszymy się, że Voronezhsintezkauchuk postrzega możliwość produkowania gazów technicznych na miejscu u klienta, jako korzystne rozwiązanie. Może ono przyczynić się do zapewnienia zarówno klientowi, jak i dostawcy gazów technicznych znaczącej przewagi konkurencyjnej na dużym i szybko zmieniającym się rynku" – powiedział Rob Mills, dyrektor generalny Air Products na Rosję i kraje Wspólnoty Niepodległych Państw.

Firma Air Products kontynuuje strategię inwestowania na rynkach rozwijających się, w tym w Rosji. Oprócz inwestycji w Woroneżu, w marcu 2012 roku Air Products podpisał umowę z administracją obwodu rostowskiego obejmującą dwie inwestycje w Krasnym Sulinie. W ramach tej umowy Air Products wybuduje i będzie obsługiwać instalację do skraplania tlenu, azotu i argonu o mocach produkcyjnych wynoszących ponad 200 ton gazów dziennie. Ponadto firma uruchomi w tej lokalizacji napełnialnię butli gazami sprężonymi. Łączna wartość obydwu inwestycji wynosi ponad 30 milionów dolarów amerykańskich (ponad 25 milionów euro). Planowany termin oddania inwestycji do użytku przewidziany jest na początek 2014 roku.

Informacje o Air Products
Air Products (NYSE: APD) dostarcza gazy atmosferyczne, procesowe i specjalne, nowoczesne tworzywa, osprzęt i technologie. Od ponad 70 lat rozwiązania firmy pozwalają klientom zwiększać produktywność, zmniejszać zużycie energii oraz działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ponad 20 tysięcy pracowników Air Products w ponad 50 krajach dostarcza innowacyjne rozwiązania: półprzewodniki, wodór wykorzystywany w rafineriach, procesy gazyfikacji węgla, skraplanie gazu ziemnego oraz zaawansowane powłoki i kleje. Korzystają z nich klienci z sektorów energetycznego, ochrony środowiska oraz prowadzący działalność na rozwijających się rynkach. W roku fiskalnym 2012 przychody ze sprzedaży Air Products wyniosły blisko 10 miliardów dolarów amerykańskich. Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma Air Products, która jest obecna w Polsce od 20 lat, konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Po przejęciu BOC Gazy w 2007 roku Air Products stał się największym producentem gazów technicznych w Polsce. Dodatkowe informacje są dostępne pod adresem
www.airproducts.com.pl.  

Kontakt dla mediów:
Jarosław Soroczyński
Questia Sp. z o.o. sp. k.
Communications Management Consultants
tel. +48 22 623 07 00

Connect with us on:

|

Contact Information

  • Press Contact
    Nicola Long
    +44 1932 249532
An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close