Air Products Home

News ReleaseAir Products wprowadza na polski rynek wielofunkcyjny tunel zamrażalniczy Freshline® MP

Wysoka jakość mrożonych produktów oraz duża wydajność procesu mrożenia przy zastosowaniu najnowszych międzynarodowych norm w zakresie higieny

June 13, 2013 Warszawa

Firma Air Products, największy dostawca gazów technicznych w Polsce, posiadający ponad dwadzieścia lat doświadczenia w zakresie mrożenia kriogenicznego, ogłosiła dzisiaj, że wprowadza na polski rynek nowoczesny i wielofunkcyjny tunel zamrażalniczy Freshline® MP. Urządzenie to zostało stworzone z myślą o zapewnieniu producentom żywności wysokiej jakości i dużej wydajności mrożonych produktów, zgodnie z najnowszymi międzynarodowymi normami w zakresie higieny.

Tunel Freshline MP znajduje zastosowanie m.in. w chłodzeniu, zamrażaniu powierzchniowym, szybkim zamrażaniu pojedynczych małych porcji metodą IQF (indywidualne szybkie zamrażanie) oraz tradycyjnym mrożeniu. Z jego pomocą producenci żywności mogą schładzać i mrozić wiele różnych produktów spożywczych, w tym: mięso, drób, ryby, owoce morza, owoce, warzywa, przetwory mleczne (np. sery), makarony, gotowe posiłki (np. pizza, dania gotowe do podgrzania) oraz ciasta, wypieki i produkty piekarnicze.

Wydajniejszy od innych tuneli kriogenicznych, tunel zamrażalniczy Freshline MP umożliwia wysokiej jakości zamrażanie do 3000 kg żywności na godzinę, przy czym urządzenie może pracować nawet do 20 godzin dziennie w systemie ciągłym. Istotną cechą tunelu Freshline MP jest to, iż dzięki krótkiemu czasowi rozruchu mrożenie produktów można rozpocząć w zaledwie kilka minut od włączenia tunelu. „Tunel zamrażalniczy Freshline MP to niezwykle wydajne i wielofunkcyjne urządzenie, które umożliwia producentom żywności uzyskiwanie wysokiej jakości schłodzonych i mrożonych produktów. Dzięki innowacyjnej konstrukcji, tunel jest prosty w obsłudze, łatwy w konserwacji, a także pozwala sprostać międzynarodowym normom w zakresie higieny” – powiedział Janusz Paździora, Menedżer Rynku Spożywczego na Europę Centralną, Air Products.

Dzięki unikalnej i modułowej konstrukcji tunelu Freshline MP, producenci żywości mogą go łatwo zaadaptować do każdego procesu w zakresie wielkości modułów od 6 do 3 metrów, przy czym w urządzeniu można instalować wiele typów taśm, których szerokość wynosi 720 lub 1220 mm. Nowatorska konstrukcja tunelu zamrażalniczego Freshline MP pozwala na jego prostą obsługę za pomocą panelu dotykowego dostępnego w wielu językach. Ponadto w urządzeniu można zapisać wstępnie zaprogramowane receptury, co stanowi udogodnienie w trakcie produkcji żywności. Rozwiązanie zostało również wyposażone w interfejs operatora, który umożliwia szybką diagnostykę i lokalizację potencjalnych usterek. Tunel zamrażalniczy Freshline MP spełnia także najwyższe normy higieny i bezpieczeństwa.

To kompaktowe urządzenie otwiera się pionowo do góry, co zapewnia łatwy dostęp, a system czyszczenia taśm jest elementem standardowego wyposażenia, dzięki czemu tunel można łatwo i sprawnie czyścić. Producenci żywności mają również możliwość zamówienia opcjonalnego systemu wspomagania czyszczenia tunelu. Dodatkowo, aby zapobiec potencjalnemu zanieczyszczeniu żywności, konstruktorzy Air Products zamontowali boczny wylot gazu pod taśmami oraz wyposażyli tunel w system czyszczenia przewodu odprowadzającego gaz.

W tunelach zamrażalniczych firmy Air Products wykorzystywany jest ciekły azot o bardzo niskiej temperaturze -196 stopni Celsjusza, który umożliwia znaczne obniżenie temperatury produktów spożywczych. Urządzenia te pozwalają na szybkie mrożenie żywności liczone w minutach, a nie w godzinach, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych systemów do mrożenia działających z zastosowaniem amoniaku czy freonu. Szybkie mrożenie przyczynia się nie tylko do uzyskiwania większej ilości zamrożonej żywności w jednostce czasu, ale także do podniesienia jakości zamrożonych produktów. W trakcie szybkiego zamrażania, w produktach spożywczych rozwijają się mniejsze kryształy lodu, dzięki czemu nie dochodzi do znacznego uszkodzenia komórek w strukturze produktów. W rezultacie produkty żywnościowe zachowują właściwą wilgotność, która nie tylko poprawia ich strukturę, kolor i smak, ale także przekłada się na ich mniejsze straty wagowe spowodowane utratą wody.

Więcej informacji na temat tunelu zamrażalniczego Freshline MP, a także innych rozwiązań Air Products do schładzania i mrożenia kriogenicznego oraz pakowania żywności znajduje się na stronie: www.airproducts-freshthinking.com/pl.

Pobierz specyfikację techniczną tunelu zamrażalniczego Freshline MP: Pobierz [PDF 213 KB]

Informacje o Air Products
Air Products (NYSE: APD) dostarcza gazy atmosferyczne, procesowe i specjalne, nowoczesne tworzywa, osprzęt i technologie. Od ponad 70 lat rozwiązania firmy pozwalają klientom zwiększać produktywność, zmniejszać zużycie energii oraz działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ponad 20 tysięcy pracowników Air Products w ponad 50 krajach dostarcza innowacyjne rozwiązania: półprzewodniki, wodór wykorzystywany w rafineriach, procesy gazyfikacji węgla, skraplanie gazu ziemnego oraz zaawansowane powłoki i kleje. Korzystają z nich klienci z sektorów energetycznego, ochrony środowiska oraz prowadzący działalność na rozwijających się rynkach. W roku fiskalnym 2012 przychody ze sprzedaży Air Products wyniosły blisko 10 miliardów dolarów amerykańskich. Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma Air Products, która jest obecna w Polsce od 20 lat, konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Po przejęciu BOC Gazy w 2007 roku Air Products stał się największym producentem gazów technicznych w Polsce. Dodatkowe informacje są dostępne pod adresem
www.airproducts.com.pl.  

Kontakt dla mediów:
Janusz Paździora
Menedżer Rynku Spożywczego na Europę Centralną
Air Products Sp. z o.o.
ul. Gliwicka
31 Kędzierzyn-Koźle
tel. +48 694 406 733

Jarosław Soroczyński
Questia Sp. z o.o. sp. k.
Communications Management Consultants

Connect with us on:

|
An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close