Air Products Home

News ReleaseAir Products rozszerza ofertę generatorów wodoru PRISM®, zwiększając zakres produkcji gazu na miejscu u klienta

June 24, 2013 Warszawa

Firma Air Products, największy dostawca gazów technicznych w Polsce, rozszerza ofertę generatorów wodoru PRISM® do produkcji gazu na miejscu u klienta. Generatory PRISM® umożliwiają dostawy wodoru przekraczające 4500 normalnych metrów sześciennych na godzinę. Dzięki połączeniu opatentowanej technologii reformingu z możliwościami procesu adsorpcji zmiennociśnieniowej generatory wodoru PRISM® Air Products mogą zapewnić najniższy koszt wytwarzania wodoru w tym zakresie produkcji.

Rozszerzona linia generatorów wodoru PRISM®, dostępna na całym świecie, wzbogaca ofertę Air Products dla przemysłów: chemicznego, szklarskiego, elektronicznego, stalowego i przetwarzania metali. Firma podpisała umowy na ponad 30 generatorów wodoru PRISM®, a ponad 20 urządzeń zostało już zainstalowanych i działa w różnych miejscach świata.

„Przeanalizowaliśmy potrzeby rynku i zidentyfikowaliśmy zapotrzebowanie na wodór w wielu sektorach przemysłu” – powiedział Dave Guro, kierownik produktu ds. wytwarzania i oczyszczania wodoru na świat w firmie Air Products. „Współpracujemy z wieloma globalnymi odbiorcami dużych instalacji do wytwarzania wodoru PRISM®, a dzięki zaangażowaniu działów sprzedaży, łańcucha dostaw, wytwarzania produktów oraz sieci operacyjnej firmy Air Products będziemy w stanie spełnić potrzeby klientów w każdym miejscu na świecie”.

Generator wodoru PRISM® jest zaawansowanym technologicznie i kompaktowym rozwiązaniem do produkcji gazu na miejscu u klienta. Urządzenie jest łatwe w montażu i pozwala na jego szybki rozruch. Niezwykła dbałość firmy Air Products o bezpieczeństwo znalazła swoje odbicie w projekcie generatora, którym można sterować zarówno lokalnie, jak i zdalnie. Firma Air Products posiada doświadczony zespół wsparcia technicznego, który pracuje z klientami nad podniesieniem bezpieczeństwa, pomaga zwiększać wydajność ich procesów oraz zoptymalizować zużycie gazu.

Więcej informacji na temat generatorów wodoru PRISM® firmy Air Products znajduje się na stronie www.airproducts.com/H2Gen, jak również w prezentacji, w której przedstawione zostały korzyści oraz różne zastosowania tych urządzeń.

Air Products jest wiodącym dostawcą wodoru i obsługuje największą sieć dystrybucji tego gazu na świecie. Generatory wodoru PRISM® przeznaczone do produkcji gazu na miejscu u klienta stanowią ważny element oferty dostaw wodoru firmy Air Products, która obejmuje tradycyjne dostawy masowe gazu w formie ciekłej i gazowej, duże wytwórnie wodoru (HyCO) oraz przesył gazu rurociągiem.

Informacje o Air Products
Air Products (NYSE: APD) dostarcza gazy atmosferyczne, procesowe i specjalne, nowoczesne tworzywa, osprzęt i technologie. Od ponad 70 lat rozwiązania firmy pozwalają klientom zwiększać produktywność, zmniejszać zużycie energii oraz działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ponad 20 tysięcy pracowników Air Products w ponad 50 krajach dostarcza innowacyjne rozwiązania: półprzewodniki, wodór wykorzystywany w rafineriach, procesy gazyfikacji węgla, skraplanie gazu ziemnego oraz zaawansowane powłoki i kleje. Korzystają z nich klienci z sektorów energetycznego, ochrony środowiska oraz prowadzący działalność na rozwijających się rynkach. W roku fiskalnym 2012 przychody ze sprzedaży Air Products wyniosły blisko 10 miliardów dolarów amerykańskich. Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma Air Products, która jest obecna w Polsce od 20 lat, konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Po przejęciu BOC Gazy w 2007 roku Air Products stał się największym producentem gazów technicznych w Polsce.
Dodatkowe informacje są dostępne pod adresem
www.airproducts.com.pl.  

Kontakt dla mediów:
Jarosław Soroczyński
Questia Sp. z o.o. sp. k.
Communications Management Consultants
tel. +48 22 623 07 00

Connect with us on:

|
X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close