Air Products Home

News ReleaseAir Products rozszerza ofertę generatorów wodoru PRISM®, zwiększając zakres produkcji gazu na miejscu u klienta

June 24, 2013 Warszawa

Firma Air Products, największy dostawca gazów technicznych w Polsce, rozszerza ofertę generatorów wodoru PRISM® do produkcji gazu na miejscu u klienta. Generatory PRISM® umożliwiają dostawy wodoru przekraczające 4500 normalnych metrów sześciennych na godzinę. Dzięki połączeniu opatentowanej technologii reformingu z możliwościami procesu adsorpcji zmiennociśnieniowej generatory wodoru PRISM® Air Products mogą zapewnić najniższy koszt wytwarzania wodoru w tym zakresie produkcji.

Rozszerzona linia generatorów wodoru PRISM®, dostępna na całym świecie, wzbogaca ofertę Air Products dla przemysłów: chemicznego, szklarskiego, elektronicznego, stalowego i przetwarzania metali. Firma podpisała umowy na ponad 30 generatorów wodoru PRISM®, a ponad 20 urządzeń zostało już zainstalowanych i działa w różnych miejscach świata.

„Przeanalizowaliśmy potrzeby rynku i zidentyfikowaliśmy zapotrzebowanie na wodór w wielu sektorach przemysłu” – powiedział Dave Guro, kierownik produktu ds. wytwarzania i oczyszczania wodoru na świat w firmie Air Products. „Współpracujemy z wieloma globalnymi odbiorcami dużych instalacji do wytwarzania wodoru PRISM®, a dzięki zaangażowaniu działów sprzedaży, łańcucha dostaw, wytwarzania produktów oraz sieci operacyjnej firmy Air Products będziemy w stanie spełnić potrzeby klientów w każdym miejscu na świecie”.

Generator wodoru PRISM® jest zaawansowanym technologicznie i kompaktowym rozwiązaniem do produkcji gazu na miejscu u klienta. Urządzenie jest łatwe w montażu i pozwala na jego szybki rozruch. Niezwykła dbałość firmy Air Products o bezpieczeństwo znalazła swoje odbicie w projekcie generatora, którym można sterować zarówno lokalnie, jak i zdalnie. Firma Air Products posiada doświadczony zespół wsparcia technicznego, który pracuje z klientami nad podniesieniem bezpieczeństwa, pomaga zwiększać wydajność ich procesów oraz zoptymalizować zużycie gazu.

Więcej informacji na temat generatorów wodoru PRISM® firmy Air Products znajduje się na stronie www.airproducts.com/H2Gen, jak również w prezentacji, w której przedstawione zostały korzyści oraz różne zastosowania tych urządzeń.

Air Products jest wiodącym dostawcą wodoru i obsługuje największą sieć dystrybucji tego gazu na świecie. Generatory wodoru PRISM® przeznaczone do produkcji gazu na miejscu u klienta stanowią ważny element oferty dostaw wodoru firmy Air Products, która obejmuje tradycyjne dostawy masowe gazu w formie ciekłej i gazowej, duże wytwórnie wodoru (HyCO) oraz przesył gazu rurociągiem.

Informacje o Air Products
Air Products (NYSE: APD) dostarcza gazy atmosferyczne, procesowe i specjalne, nowoczesne tworzywa, osprzęt i technologie. Od ponad 70 lat rozwiązania firmy pozwalają klientom zwiększać produktywność, zmniejszać zużycie energii oraz działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ponad 20 tysięcy pracowników Air Products w ponad 50 krajach dostarcza innowacyjne rozwiązania: półprzewodniki, wodór wykorzystywany w rafineriach, procesy gazyfikacji węgla, skraplanie gazu ziemnego oraz zaawansowane powłoki i kleje. Korzystają z nich klienci z sektorów energetycznego, ochrony środowiska oraz prowadzący działalność na rozwijających się rynkach. W roku fiskalnym 2012 przychody ze sprzedaży Air Products wyniosły blisko 10 miliardów dolarów amerykańskich. Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma Air Products, która jest obecna w Polsce od 20 lat, konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Po przejęciu BOC Gazy w 2007 roku Air Products stał się największym producentem gazów technicznych w Polsce.
Dodatkowe informacje są dostępne pod adresem
www.airproducts.com.pl.  

Kontakt dla mediów:
Jarosław Soroczyński
Questia Sp. z o.o. sp. k.
Communications Management Consultants
tel. +48 22 623 07 00

Connect with us on:

|
An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close