Air Products Home

News ReleaseAir Products po raz kolejny na liście 100 Best Corporate Citizens magazynu CR Magazine

May 14, 2014 Warszawa

firma Air Products po raz kolejny została wyróżniona za aktywne działania i wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie zrównoważonego rozwoju przez Corporate Responsibility Magazine (CR Magazine). Magazyn zaliczył Air Products do grona 100 Best Corporate Citizens (najlepszych obywateli korporacyjnych) w 2014 roku.

100 firm – liderów w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu – wybieranych jest spośród spółek o wysokiej kapitalizacji widniejących na liście Russell 1000® Index, w oparciu o powszechnie dostępne informacje w obszarach: środowisko, zmiany klimatyczne, relacje pracownicze, prawa człowieka, ład korporacyjny, finanse i dobroczynność. Dane do rankingu udostępnia firma IW Financial działająca w obszarach socjalnym, środowiska i ładu korporacyjnego, podczas gdy metodologię nadzorują członkowie stowarzyszenia Corporate Responsibility Officers Association.

Odnosząc się do tego prestiżowego wyróżnienia John McGlade, prezes i dyrektor generalny Air Products powiedział: „Najważniejszym celem Air Products jest to, aby firma stawała się coraz bardziej wydajna, zużywała mniej energii oraz rozwijała się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Bardzo nas cieszy, że po raz kolejny znaleźliśmy się na liście 100 Best Corporate Citizens. To wyróżnienie jest uznaniem dla naszych osiągnieć w zakresie zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zasobów naturalnych oraz troski o ludzi i setki lokalnych społeczności, wśród których prowadzimy działalność na całym świecie. Doceniono również, że Air Products pomaga klientom sprostać wyzwaniom środowiskowym”.

Air Products jest dostawcą gazów technicznych i specjalnych dla ponad 30 gałęzi przemysłu, a także surowców, urządzeń i technologii, które wspomagają wzrost wydajności, oszczędność energii, jakość produktów oraz osiągnięcia w zakresie ochrony środowiska. Odpowiadając na światowe trendy w energetyce, ochronie środowiska i na rynkach wschodzących, Air Products konsekwentnie umacnia swoją pozycję lidera. Firma rozwija technologie wodorowe tworząc „czyste” alternatywy dla paliw ropopochodnych, opracowuje technologie tlenowe poprawiające efektywność spalania, unowocześnia urządzenia do produkcji czystszej energii i tworzy wysoko specjalistyczne surowce do produkcji urządzeń elektronicznych. Osiągnięcia te znacznie ograniczają wpływ przemysłu na środowisko naturalne.

W Polsce firma Air Products od dawna aktywnie działa na rzecz lokalnych społeczności w miejscowościach gdzie mieszczą się zakłady produkcyjne firmy. Air Products wsparło m.in. Szkołę Podstawową nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu, remontując jej zewnętrzne obiekty sportowe zniszczone przez powódź. Firma jest jednym z mecenasów kultury w tym mieście, współsponsoruje także drużynę siatkarską ZAKSA. Od 2012 roku Air Products wdraża w Kędzierzynie-Koźlu i Siewierzu program „Ambasador Nauki”, którego celem jest zainteresowanie uczniów szkół podstawowych naukami ścisłymi: chemią, fizyką i przyrodą, aby zainspirować ich do podejmowania studiów na kierunkach technicznych. Do tej pory w programie wzięło udział ponad 1200 uczniów. Program „Ambasador Nauki” został wdrożony przez firmę Air Products także w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji na temat zrównoważonego rozwoju w firmie Air Products można znaleźć na stronie: http://www.airproducts.com.pl/company/Sustainability.aspx.  

Air Products (NYSE: APD) dostarcza gazy atmosferyczne, procesowe i specjalne, nowoczesne tworzywa, osprzęt i technologie. Od ponad 70 lat rozwiązania firmy pozwalają klientom zwiększać produktywność, zmniejszać zużycie energii oraz działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Air Products jest notowany w rankingach najbardziej innowacyjnych na świecie firm opracowanych przez Thomson Reuters i Forbes. Ponad 21 tysięcy pracowników Air Products w ponad 50 krajach dostarcza innowacyjne rozwiązania: półprzewodniki, wodór wykorzystywany w rafineriach, procesy gazyfikacji węgla, skraplanie gazu ziemnego oraz zaawansowane powłoki i kleje. Korzystają z nich klienci z sektorów energetycznego, ochrony środowiska oraz prowadzący działalność na rozwijających się rynkach. W roku fiskalnym 2013 przychody ze sprzedaży Air Products wyniosły 10,2 miliarda dolarów amerykańskich. Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma Air Products, która prowadzi działalność w Polsce od ponad 20 lat, konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Po przejęciu BOC Gazy w 2007 roku Air Products stał się największym producentem gazów technicznych w Polsce. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem: www.airproducts.com.pl.  

O CR Magazine
CR Magazine (www.thecro.com) wydawany jest przez SharedXpertise Media LLC. Magazyn jest wiodącym tytułem w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu oraz twórcą listy 100 Best Corporate Citizens, która uznana została przez portal PR Week za jeden z trzech najważniejszych amerykańskich rankingów biznesowych.

Kontakt dla mediów:
Jarosław Soroczyński
Questia sp. z o.o. sp. k.
Communications Management Consultants
Tel: +48 22 623 07 00

Connect with us on:

|

Contact Information

  • Press Contact
    Nicola Long
    +44 1932 249532
An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close