Air Products Home

News ReleasePotraviny ešte trvanlivejšie a čerstvejšie vďaka metóde Freshline® Superfresh

March 03, 2015 Bratislava

Spoločnosť Air Products predstavila nový produkt – Freshline® Superfresh, nový revolučný postup, ktorý pomôže spracovateľom potravín a maloobchodníkom predĺžiť životnosť a kvalitu potravinárskych výrobkov dostupných na chladiarenských pultoch.

Nová priekopnícka metóda vychádzajúca z poprednej priemyselnej plynárenskej spoločnosti v sebe spája to najlepšie, kryogénne zmrazovanie a technológiu balenia do ochrannej atmosféry (Modified Atmosphere Packaging, MAP). Táto metóda účinne zabezpečí spomalenie kazenia mrazených potravín, aj po ich rozmrazení.

Umožňuje ponúkať zamrznuté, neskôr rozmrazené potraviny v porovnateľnej kvalite, vzhľade a trvanlivosti ako sú produkty chladené štandardnou MAP technológiou, a zároveň si zachovávajú svoju chuť a štruktúru. Výskumné testy dokonca ukázali, že v niektorých prípadoch jedlo, ktoré prešlo procesom Freshline® Superfresh, má dlhšiu životnosť skladovania v porovnaní s potravinami, ktoré prešli tradičnou MAP technológiou.

Nová revolučná technológia umožňuje skladovať a distribuovať potravinárske výrobky mrazené. Ak je výrobok na mieste predaja správne rozmrazený, konečný spotrebiteľ si môže výrobok doma opäť zamraziť. To nám prináša nielen väčšiu mieru flexibility v priebehu celého logistického procesu, ale taktiež znižuje plytvanie potravinami v celom dodávateľskom reťazci. Z pohľadu konečného spotrebiteľa ide o znižovanie nákladov a udržateľnosť kvality produktov.

Potravinový odpad sa vyšplhal do alarmujúcich rozmerov, cca. 100 miliónov ton jedlých potravín sa v Európskej únii vyhodí každý rok. Metóda Freshline® Superfresh prispieva k riešeniu, ako znížiť straty potravín, a zároveň podporuje ciele trvalo udržateľného rozvoja.

Okrem toho Freshline® Superfresh ponúka strategickú podporu pre výrobcov čerstvých, ale aj mrazených výrobkov, ktorí môžu teraz využívať novú prelomovú metódu na zachovanie čerstvosti potravín a optimalizovať dostupnosť sezónnych produktov, a to nákupom surovín, pokiaľ sú ich najlepšie, najlacnejšie alebo ich majú prebytok zo strany budúceho dopytu.

Ann Callens, obchodná riaditeľka v segmente Potravinárstvo pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA), povedala: „Náš nový proces ponúka flexibilitu a možnosť pre podniky pôsobiace priamo v odvetví výroby potravín a chladiarenských výrobkov. Týmto spôsobom sa nebudú znižovať len náklady spojené s potravinovým odpadom v priebehu celej výroby, ale ponúkajú sa nové možnosti spracovania potravín, ktoré teraz vstupujú na nový trh s veľmi malou zmenou svojich už existujúcich prevádzok.

„Priemysel sa už stretol s pojmami kryogénne zmrazovanie a balenie do ochrannej atmosféry (MAP). Ale čo je úžasné na úplne novom procese Freshline® Superfresh, je to, že v sebe spája tieto dve technológie a produkuje vynikajúce výsledky v porovnaní s tradičnými chladiarenskými technológiami. Využívaním tejto inovácie od firmy Air Products môžu všetci výrobcovia, predajcovia a spotrebitelia uchovávať svoje potraviny čerstvé po dlhšiu dobu. My ako priemyselné odvetvie môžeme nakoniec lepšie uspokojiť dopyt našich zákazníkov po čerstvých a zdravých potravinách."

Viac informácií získate na: www.airproducts.sk/superfresh.  

O spoločnosti Air Products
Air Products (NYSE: APD) je jednou z popredných svetových spoločností dodávajúcich priemyselné plyny. Takmer 75 rokov zásobuje atmosférickými, procesnými a špeciálnymi plynmi a súvisiacimi zariadeniami zákazníkov z odvetvia priemyselnej metalurgie, potravín a nápojov, rafinérskeho a petrochemického priemyslu a tiež z priemyslu skvapalňovania zemného plynu. Technológie Air Products sa využívajú aj pri výrobe polovodičov, polyuretánu, čistiacich prostriedkov, lepidiel a materiálov pre povrchové úpravy. Viac ako 20tisíc zamestnancov v päťdesiatich krajinách sveta usiluje o to, aby sa Air Products stala najbezpečnejšou a súčasne najefektívnejšou plynárenskou spoločnosťou na svete a súčasne, aby poskytovala svojim zákazníkom tie najlepšie služby. Vo fiškálnom roku 2014 dosiahla spoločnosť Air Products tržby vo výške 10,4 miliardy amerických dolárov a umiestnila sa na 276. mieste každoročného rebríčka verejne obchodovateľných spoločností Fortune 500. Viac informácií nájdete na: www.airproducts.sk.  

Pre ďalšie informácie kontaktujte: 
Petra Lisoňová
T: (+421) 903 272 579

Connect with us on:

|
X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close