Air Products Home

News ReleasePotraviny ešte trvanlivejšie a čerstvejšie vďaka metóde Freshline® Superfresh

March 03, 2015 Bratislava

Spoločnosť Air Products predstavila nový produkt – Freshline® Superfresh, nový revolučný postup, ktorý pomôže spracovateľom potravín a maloobchodníkom predĺžiť životnosť a kvalitu potravinárskych výrobkov dostupných na chladiarenských pultoch.

Nová priekopnícka metóda vychádzajúca z poprednej priemyselnej plynárenskej spoločnosti v sebe spája to najlepšie, kryogénne zmrazovanie a technológiu balenia do ochrannej atmosféry (Modified Atmosphere Packaging, MAP). Táto metóda účinne zabezpečí spomalenie kazenia mrazených potravín, aj po ich rozmrazení.

Umožňuje ponúkať zamrznuté, neskôr rozmrazené potraviny v porovnateľnej kvalite, vzhľade a trvanlivosti ako sú produkty chladené štandardnou MAP technológiou, a zároveň si zachovávajú svoju chuť a štruktúru. Výskumné testy dokonca ukázali, že v niektorých prípadoch jedlo, ktoré prešlo procesom Freshline® Superfresh, má dlhšiu životnosť skladovania v porovnaní s potravinami, ktoré prešli tradičnou MAP technológiou.

Nová revolučná technológia umožňuje skladovať a distribuovať potravinárske výrobky mrazené. Ak je výrobok na mieste predaja správne rozmrazený, konečný spotrebiteľ si môže výrobok doma opäť zamraziť. To nám prináša nielen väčšiu mieru flexibility v priebehu celého logistického procesu, ale taktiež znižuje plytvanie potravinami v celom dodávateľskom reťazci. Z pohľadu konečného spotrebiteľa ide o znižovanie nákladov a udržateľnosť kvality produktov.

Potravinový odpad sa vyšplhal do alarmujúcich rozmerov, cca. 100 miliónov ton jedlých potravín sa v Európskej únii vyhodí každý rok. Metóda Freshline® Superfresh prispieva k riešeniu, ako znížiť straty potravín, a zároveň podporuje ciele trvalo udržateľného rozvoja.

Okrem toho Freshline® Superfresh ponúka strategickú podporu pre výrobcov čerstvých, ale aj mrazených výrobkov, ktorí môžu teraz využívať novú prelomovú metódu na zachovanie čerstvosti potravín a optimalizovať dostupnosť sezónnych produktov, a to nákupom surovín, pokiaľ sú ich najlepšie, najlacnejšie alebo ich majú prebytok zo strany budúceho dopytu.

Ann Callens, obchodná riaditeľka v segmente Potravinárstvo pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA), povedala: „Náš nový proces ponúka flexibilitu a možnosť pre podniky pôsobiace priamo v odvetví výroby potravín a chladiarenských výrobkov. Týmto spôsobom sa nebudú znižovať len náklady spojené s potravinovým odpadom v priebehu celej výroby, ale ponúkajú sa nové možnosti spracovania potravín, ktoré teraz vstupujú na nový trh s veľmi malou zmenou svojich už existujúcich prevádzok.

„Priemysel sa už stretol s pojmami kryogénne zmrazovanie a balenie do ochrannej atmosféry (MAP). Ale čo je úžasné na úplne novom procese Freshline® Superfresh, je to, že v sebe spája tieto dve technológie a produkuje vynikajúce výsledky v porovnaní s tradičnými chladiarenskými technológiami. Využívaním tejto inovácie od firmy Air Products môžu všetci výrobcovia, predajcovia a spotrebitelia uchovávať svoje potraviny čerstvé po dlhšiu dobu. My ako priemyselné odvetvie môžeme nakoniec lepšie uspokojiť dopyt našich zákazníkov po čerstvých a zdravých potravinách."

Viac informácií získate na: www.airproducts.sk/superfresh.  

O spoločnosti Air Products
Air Products (NYSE: APD) je jednou z popredných svetových spoločností dodávajúcich priemyselné plyny. Takmer 75 rokov zásobuje atmosférickými, procesnými a špeciálnymi plynmi a súvisiacimi zariadeniami zákazníkov z odvetvia priemyselnej metalurgie, potravín a nápojov, rafinérskeho a petrochemického priemyslu a tiež z priemyslu skvapalňovania zemného plynu. Technológie Air Products sa využívajú aj pri výrobe polovodičov, polyuretánu, čistiacich prostriedkov, lepidiel a materiálov pre povrchové úpravy. Viac ako 20tisíc zamestnancov v päťdesiatich krajinách sveta usiluje o to, aby sa Air Products stala najbezpečnejšou a súčasne najefektívnejšou plynárenskou spoločnosťou na svete a súčasne, aby poskytovala svojim zákazníkom tie najlepšie služby. Vo fiškálnom roku 2014 dosiahla spoločnosť Air Products tržby vo výške 10,4 miliardy amerických dolárov a umiestnila sa na 276. mieste každoročného rebríčka verejne obchodovateľných spoločností Fortune 500. Viac informácií nájdete na: www.airproducts.sk.  

Pre ďalšie informácie kontaktujte: 
Petra Lisoňová
T: (+421) 903 272 579

Connect with us on:

|
An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close