Air Products Home

News ReleaseAir Products a Unipetrol podepsaly novou smlouvu prodlužující vzájemnou spolupráci

February 16, 2016 Prague, Czech Republic

Přední světový výrobce průmyslových plynů Air Products (NYSE: APD) a společnost Unipetrol RPA stvrdily svým podpisem novou dlouhodobou smlouvu rozšiřující svou úspěšnou spolupráci. Smlouva platí do roku 2027 a zajišťuje pokračování dodávek technických plynů společností Air Products z existující jednotky na dělení vzduchu (ASU – Air Separation Unit) pro pokrytí potřeb Unipetrolu.

Kontrakt rovněž zahrnuje provozní a servisní služby pro všechna zařízení na výrobu technických plynů v Litvínově. Přímo z výrobního areálu Unipetrolu bude zařízení ASU společnosti Air Products také nadále dodávat kapalné produkty zákazníkům v České republice a ve střední Evropě.
Unipetrol a Air Products spolupracují déle než 20 let, což jim vzájemně přináší řadu výhod. Obě společnosti průběžně optimalizují své procesy a řízení výkonu na základě současných a budoucích potřeb. Tento oboustranně prospěšný přístup je výhodný i pro zákazníky v České republice a na celém středoevropském trhu.

„Air Products zajišťuje výrobu klíčových surovin pro naše potřeby přímo v areálu Chemparku Záluží. Prodloužení spolupráce s Air Products představuje pro Unipetrol spolehlivou dodávku průmyslových plynů a možnost soustředit se na klíčové výrobní aktivity v oblasti rafinérie a petrochemie,“ říká Łukasz Piotrowski, jednatel odpovědný za výrobu společnosti Unipetrol RPA.

„Velice si vážíme našich vztahů s Unipetrolem,“ dodává Piotr Wieczorek, generální ředitel Air Products pro střední Evropu. „Spolupracujeme od roku 1994 a z dlouhodobého hlediska pracuje Air Products na uspokojení potřeb Unipetrolu jako významného zákazníka. Jsme skutečně rádi, že bude spolupráce dlouhodobě pokračovat. Je to pro nás důkazem, že z budování spolehlivých vztahů vznikají vzájemně prospěšná partnerství.“

O společnosti Air Products
Air Products (NYSE:APD) je jednou z předních světových společností dodávajících průmyslové plyny. Minulý rok oslavila 75 let svého působení na trhu. Zásobuje atmosférickými a procesními plyny a souvisejícími zařízeními zákazníky z odvětví rafinérského a petrochemického průmyslu, průmyslové metalurgie, potravin a nápojů, a rovněž v průmyslu zkapalňování zemního plynu. Technologická divize, kterou v září 2016 společnost Air Products oddělí pro samostatné podnikání, pomáhá při výrobě polovodičů, polyuretanu, čisticích prostředků, lepidel a materiálů pro povrchové úpravy. Ve fiskálním roce 2015 dosáhla společnost Air Products tržeb ve výši 9,9 miliardy amerických dolarů a umístila se na 284. místě každoročního žebříčku veřejně obchodovatelných společností Fortune 500. Více než 20 tisíc zaměstnanců v padesáti zemích světa usiluje o to, aby se Air Products stala nejbezpečnější a současně nejefektivnější plynárenskou společností na světě a současně aby poskytovala svým zákazníkům ty nejlepší služby. Více informací naleznete na: www.airproducts.com.

O společnosti Unipetrol
UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 3 800 lidí.

NOTE: This release may contain forward-looking statements within the safe harbor provisions of the Private Securities Litigation Reform Act of 1995. These forward-looking statements are based on management’s reasonable expectations and assumptions as of the date of this release regarding important risk factors. Actual performance and financial results may differ materially from projections and estimates expressed in the forward-looking statements because of many factors not anticipated by management, including risk factors described in the Company’s Form 10K for its fiscal year ended September 30, 2015.


Pro další informace laskavě kontaktujte
Pavel Jína
Hill+Knowlton Strategies
T: (+420) 724 666 602

Mikuláš Duda
Manažer tiskového oddělení, UNIPETROL RPA, s.r.o.
T: (+420) 225 001 407, (+420) 736 502 520

Connect with us on:

|
An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close