Air Products Home

News ReleasePełna kontrola nad temperaturą sypkich i suchych składników dzięki nowemu zintegrowanemu systemowi schładzania Freshline® firmy Air Products

Air Products wprowadza technologię dostosowaną do konkretnych potrzeb producentów żywności

September 15, 2016 Warszawa

Dla wielu producentów żywności kontrolowanie temperatury suchych i sypkich składników na linii produkcyjnej, np. mąki, może stanowić duże wyzwanie. Aby wyjść naprzeciw ich potrzebom, eksperci Air Products opracowali konkurencyjne rozwiązanie: zintegrowany system schładzania Freshline®.

„Pełna kontrola nad temperaturą suchych i sypkich składników, jaką daje technologia Freshline®, przyczynia się do podnoszenia jakości produktów i zmniejszenia ilości odpadów. Rozwiązanie zapewnia też bezpieczną, obojętną atmosferę i podnosi wydajność procesów produkcyjnych. Jest to bardzo cenna innowacja dla polskich producentów żywności, którzy konkurują jakością zarówno na rynku krajowym, jak i za granicą” – powiedział Janusz Paździora, Menedżer Rynku Spożywczego na Europę Centralną, Air Products.

Łatwa obsługa i niezawodność to kluczowe zalety zintegrowanego systemu schładzania Freshline®, dostosowanego do konkretnych potrzeb producenta. Technologia polega na wtryskiwaniu ciekłego azotu do rury przesyłowej, którą na terenie zakładu dostarczane są suche składniki spożywcze, takie jak mąka. Tam następuje schłodzenie produktu w strumieniu powietrza do wymaganej temperatury, umożliwiając zapewnienie optymalnych warunków do przetwarzania lub przechowywania.

System zintegrowanego schładzania Freshline® przeznaczony jest przede wszystkim dla przemysłu piekarniczego i cukierniczego, gdzie suche i sypkie produkty są kluczowym składnikiem wyrobów. Ponieważ mąka jest zazwyczaj przechowywana w zbiornikach na wolnym powietrzu, latem jej temperatura wzrasta. Producenci żywności muszą brać ten fakt pod uwagę i odpowiednio dostosowywać swoje receptury. Nie jest to sytuacja idealna, ale można jej uniknąć stosując technologię Freshline®, która pozwala utrzymać stałą temperaturę produktu przez cały rok. Dzięki zastosowaniu azotu, który nie powoduje zawilgocenia, można precyzyjnie obniżyć i kontrolować temperaturę suchego składnika. Dodatkowo system Freshline® zapewnia atmosferę obojętną zapobiegającą niepożądanym wybuchom pyłowym substancji sypkich podczas transportu.

„Polska jest liderem w produkcji ciastek i herbatników w Europie Centralnej, a sprzedaż tych produktów rośnie z roku na rok. Wykorzystanie nowego rozwiązania Air Products może stanowić istotne wsparcie dla producentów w ekspansji i zdobywaniu nowych rynków. Z kolei w konkurencyjnym segmencie piekarniczym, gdzie tak istotne są innowacja i najwyższa jakość, zintegrowany system schładzania Freshline® pozwala podnosić wydajność procesów zapewniając jednocześnie wysoką jakość produktów końcowych” – podsumował Janusz Paździora.

Specjaliści Air Products pomogą Państwu w doborze i instalacji systemu Freshline®, który dzięki zautomatyzowanemu monitorowaniu oraz kontroli pozwoli na stałe utrzymywanie określonej temperatury produktu. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony http://www.airproducts.com.pl/Microsites/freshthinking.aspx lub bezpośredniego kontaktu ze specjalistami podczas targów POLAGRA-TECH 2016 w dniach 26-29 września, pawilon 5A, stoisko 25.

Air Products (NYSE: APD) to wiodący na świecie dostawca gazów przemysłowych. Od 75 lat firma dostarcza gazy atmosferyczne i procesowe oraz urządzenia wykorzystywane przez przemysł rafineryjny, petrochemiczny, metalurgiczny, elektroniczny, spożywczy i napojowy. Air Products jest także światowym liderem w zakresie dostarczania technologii i urządzeń do skraplania gazu ziemnego. Do września 2016 roku firma zamierza wydzielić ze swojej struktury odrębną spółkę wykorzystującą technologie materiałowe opracowane przez Air Products do produkcji półprzewodników, poliuretanów, substancji czyszczących i zaawansowanych powłok oraz klejów.

W roku fiskalnym 2015 przychody ze sprzedaży Air Products wyniosły 9,9 miliarda dolarów amerykańskich, a firma zajęła 284. miejsce na dorocznej liście Fortune 500. Ponad 20 tysięcy pracowników Air Products w 50 krajach dąży do tego, aby firma była najbezpieczniejszym i najbardziej efektywnym przedsiębiorstwem w sektorze gazów przemysłowych, które zapewnia wszystkim klientom zrównoważone rozwiązania i najwyższy poziom usług.

Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma jest jednym z największych producentów gazów technicznych w Polsce. Od ponad 20 lat Air Products konsekwentnie wdraża na polskim rynku strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem: www.airproducts.com.pl

Kontakt dla mediów:
Michał Klunder
Commercial Technology Specialist Food and Cryo - Europe 
Air Products Sp. z o.o.
Tel. +48 691 362 113

Connect with us on:

|

Contact Information

An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close