Air Products Home

News ReleaseAir Products kontynuuje produkcję wodoru na skalę światową i instaluje 40. generator wodoru PRISM®

November 10, 2016 Warszawa

Firma Air Products (NYSE:APD) dostarczyła niedawno 40. generator wodoru PRISM®, który zapewnia ekonomiczną produkcję gazu na miejscu u Klienta, do szerokiego zakresu zastosowań. Najnowsze zamówienie, otrzymane od kompleksu biotechnologicznego ROSVA – biorafinerii zajmującej się przetwarzaniem zbóż i wytwarzaniem sorbitolu w Rosji, obejmuje instalację dwóch generatorów wodoru o wydajności 250 metrów sześciennych na godzinę, które będą używane w procesie uwodorniania. Generatory wodoru PRISM® firmy Air Products mają możliwość wytworzenia od 50 do ponad 4500 metrów sześciennych gazu na godzinę, zapewniając w ten sposób najniższy koszt wodoru produkowanego na miejscu w powyższym zakresie. Generatory wodoru są dostarczane do wielu różnych gałęzi przemysłu, z przeznaczeniem do wielorakich zastosowań, w tym do uwodorniania w przemyśle chemicznym, kontroli atmosfery w produkcji szkła płaskiego, epitaksji w elektronice, wyżarzania i cynkowania stali oraz w obróbce metali.

„Współpracujemy blisko z Klientami w celu określenia ich indywidualnych potrzeb, dopasowanych do konkretnego procesu i dlatego możemy zapewnić optymalne rozwiązanie dostarczania wodoru w danym zakresie” – stwierdził Dave Guro, globalny kierownik produktu ds. wytwarzania i oczyszczania wodoru w firmie Air Products. „Opracowujemy zastosowania generatorów wodoru PRISM® zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw, a dzięki wykorzystaniu globalnej dystrybucji, łańcucha dostaw oraz sieci sprzedaży firmy Air Products, jesteśmy w stanie dostarczyć najbardziej ekonomiczny sposób zaopatrywania Klientów w gaz na całym świecie”. Generator wodoru PRISM® firmy Air Products łączy opatentowaną technologię reformingu z możliwościami adsorpcji zmiennociśnieniowej, co pozwoliło stworzyć zaawansowany technologicznie system generowania gazu na miejscu u Klienta, umożliwiający łatwy montaż i szybkie uruchomienie. Firma Air Products koncentruje się na bezpieczeństwie już w trakcie procesu projektowania, a poszczególne moduły instalacji mogą być sterowane lokalnie i zdalnie. Firma zatrudnia doświadczony zespół wsparcia technicznego, który współpracuje z Klientami w zakresie zwiększania bezpieczeństwa, wydajności procesów oraz optymalizacji wykorzystania gazu.

Aby pomóc Klientom w określeniu, czy generowanie wodoru na miejscu jest odpowiednim rozwiązaniem dla nich, firma Air Products opracowała serię filmów (w jęz. angielskim), które odpowiadają na najczęściej zadawane pytania. Aby je obejrzeć i dowiedzieć się więcej na temat korzyści oraz zastosowań tego typu rozwiązań, odwiedź naszą stronę www.airproducts.com/phg. Aby uzyskać więcej informacji na temat generatorów wodoru PRISM® firmy Air Products, odwiedź stronę www.airproducts.com/H2Generators.

Firma Air Products jest wiodącym dostawcą wodoru i obsługuje największą na świecie sieć jego dystrybucji. Generatory wodoru PRISM®, przeznaczone do wytwarzania gazu na miejscu u Klienta, stanowią integralną część oferty firmy Air Products, obejmującą tradycyjne dostawy masowe gazu w formie ciekłej i gazowej, duże instalacje do produkcji wodoru i tlenku węgla (HyCO) oraz przesył gazu rurociągiem.

O Air Products
Air Products (NYSE: APD) to wiodący na świecie dostawca gazów przemysłowych. Od 75 lat firma dostarcza gazy atmosferyczne i procesowe oraz urządzenia wykorzystywane przez przemysł rafineryjny, petrochemiczny, metalurgiczny, elektroniczny, spożywczy i napojowy. Air Products jest także światowym liderem w zakresie dostarczania technologii i urządzeń do skraplania gazu ziemnego.

W roku fiskalnym 2016 przychody ze sprzedaży Air Products wyniosły 7,5 miliarda dolarów amerykańskich, a aktualny udział kapitalizacji rynkowej wynosi około 30 miliardów USD. Około 16 tysięcy pracowników Air Products w 50 krajach dąży do tego, aby firma była najbezpieczniejszym i najbardziej efektywnym przedsiębiorstwem w sektorze gazów przemysłowych, które zapewnia wszystkim Klientom zrównoważone rozwiązania i najwyższy poziom usług.

Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma jest jednym z największych producentów gazów technicznych w Polsce. Od ponad 20 lat Air Products konsekwentnie wdraża na polskim rynku strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem: www.airproducts.com.pl.

Connect with us on:

|

Contact Information

An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close