Air Products Home

News ReleaseAir Products wybrany przez koncern Boeing na dostawcę azotu do największego na świecie autoklawu

February 14, 2017 Warszawa

Kiedy firma Boeing zainstalowała największy na świecie autoklaw w nowo otwartym Centrum Produkcji Skrzydeł Kompozytowych w Everett, w stanie Waszyngton, na dostawcę azotu wybrała Air Products. Nasza firma posiada znaczące doświadczenie w instalacji zaawansowanych systemów dostaw azotu, które odgrywają kluczową rolę w produkcji największych na świecie skrzydeł z włókna węglowego do samolotów pasażerskich Boeing 777X.

„Boeing jest liderem w swojej branży i jesteśmy zadowoleni, że możemy razem współpracować przy jednym z największych na świecie skrzydeł z włókna kompozytowego dla najnowszego samolotu pasażerskiego” powiedział Paul Householder, Wiceprezydent Regionu Zachodniego Ameryki Północnej, Gazy Przemysłowe, Air Products. „Nasza firma ma duże doświadczenie w tworzeniu optymalnych rozwiązań z zakresu dostarczania gazów technicznych dla sektora przemysłu lotniczego, szczególnie w odniesieniu do systemów z autoklawami. Cenimy sobie zaufanie jakim obdarzył nas Boeing i wybrał nas na dostawcę wysokiej jakości azotu dla tak ważnej aplikacji.”

System Air Products składa się z trzech zbiorników o pojemności 57 tys. litrów ciekłego azotu oraz parowej instalacji zgazowania azotu. Montowane przez firmę Boeing skrzydła są umieszczane w autoklawie, który jest zamykany, uszczelniany, a następnie wypełniany gazowym azotem o zadanych parametrach przepływu, ciśnienia i temperatury, w celu zapewnienia atmosfery obojętnej oraz gwałtownego wzrostu ciśnienia koniecznego do formowania części w procesie ich utwardzania. To już trzeci tego typu projekt zrealizowany wspólnie przez firmy Air Products i Boeing w przeciągu ostatnich trzech lat.

Firma Air Products zaopatruje przemysł lotniczy w gazy techniczne od ponad 50 lat. Dodatkowe informacje o ofercie są dostępne na stronie: www.airproducts.com/aerospace.

O Air Products
Air Products (NYSE: APD) to wiodący na świecie dostawca gazów przemysłowych. Od 75 lat firma dostarcza gazy atmosferyczne i procesowe oraz urządzenia wykorzystywane przez przemysł rafineryjny, petrochemiczny, metalurgiczny, elektroniczny, spożywczy i napojowy. Air Products jest także światowym liderem w zakresie dostarczania technologii i urządzeń do skraplania gazu ziemnego.

W roku fiskalnym 2016 przychody ze sprzedaży Air Products wyniosły 7,5 miliarda dolarów amerykańskich, a aktualny udział kapitalizacji rynkowej wynosi około 30 miliardów USD. Około 16 tysięcy pracowników Air Products w 50 krajach dąży do tego, aby firma była najbezpieczniejszym i najbardziej efektywnym przedsiębiorstwem w sektorze gazów przemysłowych, które zapewnia wszystkim Klientom zrównoważone rozwiązania i najwyższy poziom usług.

Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma jest jednym z największych producentów gazów technicznych w Polsce. Od ponad 20 lat Air Products konsekwentnie wdraża na polskim rynku strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem: www.airproducts.com.pl.

Connect with us on:

|

Contact Information

An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

  1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close