Air Products Home

News ReleaseAir Products wprowadza na rynek technologię Freshline® SafeChill™ do wczesnego zwalczania bakterii Campylobacter

Rozwiązania Air Products dla branży spożywczej na Targach POLAGRA-TECH 2017, 25-28 września, pawilon 5, stoisko 149

September 13, 2017 Warszawa

Firma Air Products wprowadziła na rynek opatentowany system Freshline® SafeChill™, który ma za zadanie pomagać przetwórcom drobiu oraz detalistom w znalezieniu sposobu dalszej redukcji zanieczyszczeń bakteriami Campylobacter, występujących powszechnie w świeżym drobiu.

System Freshline® SafeChill™ zamknięty Według danych Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), bazujących na zgłoszonych przypadkach, bakteria Campylobacter jest najczęstszą przyczyną zatruć pokarmowych w Unii Europejskiej i powoduje co roku około 200 tys. zachorowań na kampylobakteriozę wśród jej mieszkańców.

Liczne próby poprzedzające pełną komercyjną instalację wykazały, że rozwiązanie Freshline® SafeChill™ firmy Air Products przynosi znaczące wyniki w zmniejszaniu obecności bakterii Campylobacter, co zostało sprawdzone w niezależnym laboratorium.

System Freshline® SafeChill™ otwarty Ten opatentowany i zautomatyzowany system firmy Air Products - wiodącego na świecie dostawcy gazów przemysłowych i eksperta w dziedzinie zamrażania, schładzania i pakowania żywności - wykorzystuje ultra schłodzone powietrze do skutecznego zmniejszenia obecności bakterii na powierzchni kurczaków po ich wypatroszeniu.

System Freshline® SafeChill™ jest wysoce skuteczny i może być wykorzystywany samodzielnie do znaczącego zmniejszenia obecności bakterii Campylobacter w drobiu — lub, zależnie od poziomu skażenia, w połączeniu z innymi środkami w celu zapewnienia bezpieczeństwa procesu dezynfekcji.

Technologia ta zapewnia przetwórcom możliwość łatwej integracji z istniejącymi liniami produkcyjnymi i elastyczność w zakresie programów dezynfekcji, bazując na potrzebach danego zakładu i poziomie zainfekowania drobiu. Freshline® SafeChill™ ma charakter modułowy, umożliwia pracę na trzy zmiany w ciągu dnia. Współpracuje również z obecnymi i przyszłymi prędkościami linii technologicznych. Czas trwania procesu wynosi od 30 do 50 sekund. Zapewnia on utrzymanie odpowiedniej jakości mięsa i skóry drobiu.

Janusz Paździora, Menedżer Rynku Spożywczego na Europę Centralną, stwierdził: „W branży znane są już różne metody redukcji bakterii Campylobacter po wypatroszeniu zwierząt — ale nasz nowy proces zapewnia dodatkową elastyczność i bezpieczeństwo firmom z sektora produkcji mięsa drobiowego. Korzystając z innowacji firmy Air Products, producenci, detaliści i konsumenci zyskują pewność, że tego rodzaju zanieczyszczenia są usuwane”.

W ofercie firmy Air Products znajdują się również: wielofunkcyjny, modułowy tunel zamrażalniczy Freshline® MP, oferujący wysokowydajne zamrażanie, podmrażanie zewnętrznej warstwy produktu, szybkie zamrażanie małych, pojedynczych elementów (IQF) lub schładzanie; tunel zamrażalniczy Freshline® IQF+ przeznaczony do produkcji dużych ilości, wysokiej jakości, pojedynczo zamrożonych produktów (całych lub ich części); urządzenia do schładzania Freshline® LIN-IS (ang. Liquid Nitrogen Injection System), zaprojektowane z myślą o schładzaniu produktów żywnościowych w mieszalniku, zwykle przed procesem formowania, poprzez wstrzykiwania ciekłego azotu zarówno w dolnej, jaki i w górnej części urządzenia.

Oprócz rozwiązań do mrożenia i chłodzenia żywności, firma Air Products oferuje dobór oraz dostawy mieszanek i gazów do pakowania w atmosferze modyfikowanej (MAP). Technologia MAP to sprawdzony, efektywny sposób wydłużania okresu przydatności żywności do spożycia, zapewniający jednocześnie lepsze walory wizualne i smakowe produktów.

Janusz Paździora dodał: „Wszystkie rozwiązania Freshline® firmy Air Products zostały stworzone z myślą o producentach i przetwórcach żywności. Nieustannie pracujemy na nowymi pomysłami, jak i doskonaleniem obecnych systemów. Dlatego możecie Państwo oczekiwać od nas więcej innowacyjnych rozwiązań.”

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony www.airproducts.com.pl/zywnosc lub bezpośredniego kontaktu ze specjalistami podczas targów POLAGRA-TECH 2017 w dniach 25-28 września, pawilon 5, stoisko 149.

Air Products (NYSE: APD) to wiodący na świecie dostawca gazów przemysłowych. Od 75 lat firma dostarcza gazy atmosferyczne i procesowe oraz urządzenia wykorzystywane przez przemysł rafineryjny, petrochemiczny, metalurgiczny, elektroniczny, spożywczy i napojowy. Air Products jest także światowym liderem w zakresie dostarczania technologii i urządzeń do skraplania gazu ziemnego. 

W roku podatkowym 2016 firma osiągnęła sprzedaż rzędu 7,5 mld USD z działalności prowadzonej w 50 krajach i ma aktualny udział kapitalizacji rynkowej wynoszący około 30 mld USD. Około 16000 pracowników dokłada wszelkich starań, aby firma Air Products była najbezpieczniejszym i najbardziej efektywnym przedsiębiorstwem w sektorze gazów przemysłowych, które zapewnia wszystkim klientom zrównoważone rozwiązania i najwyższy poziom usług.

Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej 
i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma jest jednym z największych producentów gazów technicznych w Polsce. Od ponad 20 lat Air Products konsekwentnie wdraża na polskim rynku strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem: www.airproducts.com.pl

Kontakt dla mediów:
Michał Klunder
Commercial Technology Specialist Food and Cryo - Europe 
Air Products Sp. z o.o.
Tel.: +48 691 362 113

Connect with us on:

|

Contact Information

 • Kontakt dla Mediów
  Jacek Borowiec
  +48 22 623 07 00
 • Press Contact
  Nicola Long
  +44 1932 249532
 • Investor Contact
  Simon Moore
  (610) 481-7461
  Air Products and Chemicals, Inc.
  7201 Hamilton Boulevard
  Allentown, PA 18195-1501
  USA
  (610) 481-2729
An error has occured, please fix the highlighted fields.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

What can we answer for you?

 1. What kind of inquiry?

If you would prefer to contact us by phone, you can call any of our Air Products locations worldwide by visiting Worldwide Locations & Phone Numbers.

X

This site uses cookies to store information on your computer. Some are essential to make our site work; others help us to better understand our users. By using the site, you consent to the placement of these cookies. Read our Legal Notice to learn more.

Close