Feedback Search Site Map
Air Products Products Customer Support Technology About Us Investor Info Corporate Responsibility Career Opportunities Press Room APDirect
Welcome 
 
News Releases 
Multimedia Gallery 
About Air Products 
Biographies 
Update Feeds 
Contact Information 
 
Site home 
Air Products Home 
 
Door Air Products gesponsorde Hydro Cruisers rijden 1 op 848
 

Rotterdam, 29 mei 2008 – Air Products stond ook dit jaar als adviseur en sponsor een aantal Nederlandse teams bij in de Shell Eco-marathon, een internationale wedstrijd en kennisuitwisselingsproject van de Nederlandse multinational. Van 22 tot 25 mei probeerden zo'n 200 teams uit 25 verschillende landen met hun zelfontwikkelde voertuigen zo ver mogelijk te rijden met één liter brandstof of het equivalent daarvan. De wedstrijd is georganiseerd op het Paul Armagnac-circuit in het Zuid-Franse Nogaro.

Air Products leverde waterstof aan drie van de zes Nederlandse teams. En met succes: na hun eerste plaats in de stadsautocategorie 'Urban Concepts' in de Eco-marathon van 2007, waarbij de Hydro Cruisers 557 kilometer aflegden, slaagden ze er dit jaar in maar liefst 848 kilometer te rijden op het waterstofequivalent van één liter Euro 95. Dit leverde de studenten van de Haagse Hogeschool / TH Rijswijk niet alleen de eerste plaats op, maar ook een wereldrecord.

Hein van Thiel, projectleider en woordvoerder van het 20-koppige team, verklaart dit resultaat als volgt: 'We konden bijna 300 kilometer verder rijden omdat we het gewicht van de auto wisten terug te brengen van 155 naar 110 kilo. Bovendien heeft ons datalog-systeem ons in staat gesteld tijdens de rit informatie af te lezen en onze rijstrategie waar nodig aan te passen'.

Peter Bout, European Project Engineer Liquid Hydrogen van Air Products, stond het Haagse team bij met zijn kennis van waterstof als alternatieve brandstof. Ook hij was zeer tevreden met de prestatie van de Hydro Cruisers, en uiteraard niet alleen in het kader van de wedstrijd: 'Dit record bewijst eens te meer dat het gebruik van waterstofbrandstofcellen in de automobielindustrie niet alleen economische voordelen oplevert, maar ook een zeer milieuvriendelijke oplossing is'.

'Gezien de maatschappelijke relevantie van de Shell Eco-marathon is Air Products zeker van plan ook in de toekomst als sponsor en raadgever bij het project betrokken te blijven. De Nederlandse teams die hun voertuigen op waterstof laten rijden, kunnen dus ook komend jaar weer op onze expertise, steun en waterstof rekenen', aldus Peter Bout.

Ook in de categorie 'Prototypes' waarin de nadruk ligt op het futuristische design van het voertuig en de aerodynamica en het juiste - lichte - materiaal een grote rol spelen, werd een fraai Nederlands resultaat opgetekend. De studenten van de TU Delft haalden met hun waterstofauto Eco-Runner omgerekend een verbruik van 1 op 1467.

 

 

Media Contacts:
Theo Snijders
Wisse Kommunikatie
Tel: +31 26 443 1523

Francine Loos
Wisse Kommunikatie
Tel: +31 26 443 1523